جستجو در کتاب ها   جستجو در مقالات  جستجو در کل سایت
تاریخ ثبت : 19:01 03/12/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
تیمی از محققان کانادایی دریافته‌اند تلفیق چندین دارو ممکن است به نابودی سلول‌های تومور سرطان مغز کمک کند.
ادامه مطلب
 نابودی سرطان مغز با تلفیق چندین دارو
تاریخ ثبت : 19:01 03/12/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
محققان فرانسوی و آمریکایی می‌گویند دیابت دوران بارداری می‌تواند هم برای نوزاد و هم برای مادر خطرناک باشد.
ادامه مطلب
 خطرهای دیابت دوران بارداری برای مادر و کودک
تاریخ ثبت : 16:32 02/12/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
نتایج یک تحقیق جدید روی موش ها نشان داد که ویتامین B3 از ابتلا به گلوکوم (آب سیاه) پیشگیری و روند پیشرفت این بیماری را متوقف می کند.
ادامه مطلب
 امکان پیشگیری از ابتلا به آب سیاه با مصرف ویتامین B3
تاریخ ثبت : 12:36 02/12/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
محققان در یک روش پیشگامانه موفق شدند از مرگ سلول‌های مغزی جلوگیری کرده و بیماری‌هایی که به این دلیل بروز می‌کنند را درمان کنند.
ادامه مطلب
 روشی پیشگامانه برای درمان بیماری‌های مغزی
تاریخ ثبت : 12:32 02/12/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
محققان با بررسی مغز نوزادانی که خواهر و برادر بزرگتر آنها مبتلا به اوتیسم بودند، قادر به شناسایی 80 درصد از نوزادانی شدند که بعدها و در سن دو سالگی به اوتیسم مبتلا می‌شدند.
ادامه مطلب
 شناسایی نشانگرهای زیستی اوتیسم در نوزادان
تاریخ ثبت : 12:08 02/12/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
محققان کره‌ای با استفاده از ویروس هاری موفق به کاهش ابعاد تومور درمغز موش‌های آزمایشگاهی شدند، آنها در این پروژه از قابلیت عبور ویروس هاری از سد خونی مغز استفاده کرده اند.
ادامه مطلب
 استفاده از ویروس هاری برای مقابله با سرطان مغز
تاریخ ثبت : 17:17 30/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
محققان دانشگاه میسوری آمریکا سیستم جدیدی را طراحی کردند که با استفاده از حسگرهای حرکتی می‌تواند زمین خوردن سالمندان را از سه هفته قبل پیش‌بینی کند.
ادامه مطلب
 حسگری که زمین‌خوردن سالمندان را پیش‌بینی می‌کند
تاریخ ثبت : 15:16 30/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
پزشکان آمریکایی توانستند صورت فردی را که 10 سال پیش بر اثر شلیک گلوله تخریب شده بود، ترمیم کنند.
ادامه مطلب
پیوند صورت 10 سال پس از اصابت گلوله
تاریخ ثبت : 15:13 30/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
یک پزشک ام‌.آر.آی در بیمارستان کینگز کالج لندن، موفق به توسعه یک اپلیکیشن برای کمک به تسکین ترس کودکان از انجام ام‌.آر.آی شد.
ادامه مطلب
 اپلیکیشنی برای از بین بردن ترس کودکان از ام‌.آر.آی
تاریخ ثبت : 22:17 29/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
محققان آلمانی راهی برای دستکاری جداگانه هر یک از ربات‌های گروهی و اختصاص وظایف خاص به آنها با استفاده از میدان مغناطیسی ایجاد کرده‌اند.
ادامه مطلب
 ارتشی از ربات‌های کوچک در مقابل سرطان
تاریخ ثبت : 16:04 28/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
مطالعات محققان دانشگاه آنجلینای شرقی در انگلیس نشان می دهد قارچ‌های تولید شده توسط نوعی مورچه آفریقایی، خواص آنتی باکتریایی دارد و در درمان باکتری های بیماری‌زایی چون MRSA موثر است.
ادامه مطلب
 درمان عفونت‌های کشنده با باکتری مورچه آفریقایی
تاریخ ثبت : 15:38 28/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
محققان موفق به توسعه یک پچ بازو برای بیماران دیابتی شدند که می‌تواند جان ده‌ها هزار نفر از بیماران مبتلا به دیابت را نجات دهد.
ادامه مطلب
 خداحافظی با روش‌های تهاجمی کنترل قند خون
تاریخ ثبت : 21:03 27/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
محققان در سان‌فرانسیسکو موفق به طراحی یک اپلیکیشن شدند که مانند یک پرستار مجازی عمل کرده و اطلاعات مختلف پزشکی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
ادامه مطلب
 با این اپلیکیشن صاحب یک پزشک مجازی شوید
تاریخ ثبت : 17:40 25/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
طبق نتایج یک تحقیق جدید، تفاوت‌های ساختاری در مغز مردان ممکن است توضیح دهنده علت شیوع بیشتر بیماری اوتیسم در مردان بیش از زنان باشد.
ادامه مطلب
 تفاوت‌های مغزی علت شیوع بیشتر اوتیسم در بین مردان
تاریخ ثبت : 17:37 25/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض نیکوتین، قبل و بعد از تولد، می‌تواند باعث بروز مشکلات شنوایی در کودکان شود.
ادامه مطلب
نیکوتین باعث مشکلات شنوایی در جنین می‌شود
تاریخ ثبت : 17:37 25/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
محققان بنیاد بیمارستانهای دانشگاه بیرمنگهام طی یک روش نوین جراحی موفق به بازگردانی عملکرد عضلات مرده در افراد فلج شدند.
ادامه مطلب
روش نوین جراحی برای درمان افراد فلج
تاریخ ثبت : 18:17 24/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
مصرف پری بیوتیک ها می تواند باکتری مفید روده را افزایش دهد و پس از یک رویداد پراسترس، باعث بهبود الگوهای طبیعی خواب انسان می شود.
ادامه مطلب
 پری بیوتیک ها در کنترل استرس موثر هستند
تاریخ ثبت : 18:17 24/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
عضو انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت: نتایج مطالعات نشان می دهد که پیاده روی یا دوچرخه سواری به میزان حداقل 30 دقیقه در روز منجر به کاهش 34 درصدی مرگ و میر ناشی از سرطان و افزایش 33 درصدی بقای بیمار مبتلا به سرطان می شود.
ادامه مطلب
 کاهش 34درصدی مرگ و میر ناشی از سرطان با 30دقیقه دوچرخه سواری روزانه
تاریخ ثبت : 20:10 21/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
پژوهش جدید محققان حاکی از آن است که نوشیدن آب توسط مادران از بطری‌های پلاستیکی در زمان بارداری ممکن است خطر چاق شدن کودکان را افزایش دهد.
ادامه مطلب
احتمال چاقی کودکانی که مادرانشان در بارداری از بطری پلاستیکی آب بنوشند
تاریخ ثبت : 20:10 21/11/1395       پزشکی و سلامت>پزشکی و سلامت
گروهی از دانشجویان دانشگاه فناوری دلفت، بالش رباتیکی ساخته‌اند که با کنترل ریتم تنفس در سرعت گرفتن فرایند خواب و افزایش کیفیت آن تاثیر شگرفی دارد.
ادامه مطلب
 درمان بی‌خوابی با بالش رباتیک

شناسایی پرندگان با صدای آنها به کمک یک اپلیکیشن سوزاندن زباله‌های روی تیرهای برق با پهپاد رتبه جهانی دانشگاه‌های ایران از نظر کیفیت/ سهم ایران از تولید علم بین‌المللی کشف تفاوت شخصیت انسان در ۱۴ سالگی و ۷۷ سالگی نابودی سرطان مغز با تلفیق چندین دارو نویسنده‌ای که می‌خواهد مغزش را منجمد کند! خطرهای دیابت دوران بارداری برای مادر و کودک رونمایی از اولین موتور-پهپاد در جهان مهندسی ژنتیک مرغ‌ها برای تولید نژادهای مختلف استخراج اورانیوم از آب دریا با روشی نوین کشف میکروب‌هایی با قدمت 60 هزار سال امکان پیشگیری از ابتلا به آب سیاه با مصرف ویتامین B3 افزایش 6 برابری سرعت شارژ گوشی‌های هوشمند توسعه ربات‌های بیولوژیکی انسان‌نما توسعه دوربین فوق‌سریع برای پهپادها و خودروهای خودران چاپ سه‌بعدی امواج خنده افراد در فضا هند به دنبال تامین انرژی از ماه تا 2030 شکل‌گیری ابرها از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی نشانه‌هایی از مواد آلی بین مریخ و مشتری پیدا شد تاثیر ذرات کیهانی در بروز سوانح هوایی روشی پیشگامانه برای درمان بیماری‌های مغزی تجهیز آیفون 8 به اسکنر چهره فناوری‌های پیچیده ژاپنی‌ها در بالابردن عمر سدها شناسایی نشانگرهای زیستی اوتیسم در نوزادان سرانجام فالکون 9 پرتاب شد ساخت میکروسکوپ بر روی تراشه خودروی پرنده هلندی استفاده از ویروس هاری برای مقابله با سرطان مغز حافظه را می توان پاک کرد ساخت و بهینه‌سازی پوشش‌های محافظ در برابر اشعه فرابنفش کشف مواد ارگانیک در بزرگترین سیارک سامانه خورشیدی بزرگترین وسیله‌هایی که به فضا پرتاب شده‌اند تغییر باتری و پردازنده کوالکام تغییرات گلکسی اس 8 هستند شهر مریخی امارات را ببینید لطفا مغزتان را اهدا کنید! آلودگی موجودات اعماق اقیانوس به آلاینده‌های شیمیایی تغییرات اقلیمی اثرات گسترده‌ای بر سلامت روانی دارند باتری که دی اکسید کربن را به انرژی تبدیل می کند حسگری که زمین‌خوردن سالمندان را پیش‌بینی می‌کند تولید داروهای ضد پیری با استفاده از سلول‌های بنیادی چربی فناوری هوشمند در خدمت کشاورزی راز چپ دست‌ها فاش شد عنکبوت مرگبارو تولید تارهای مستحکم تر شارژ بی‌سیم دستگاه‌ها از همه نقاط اتاق! پیوند صورت 10 سال پس از اصابت گلوله اپلیکیشنی برای از بین بردن ترس کودکان از ام‌.آر.آی دانشمندان به دنبال هشتمین قاره جهان "کلم چینی" پنجمین گیاه پرورش یافته در فضا شد انتقال اطلاعات حتی به صورت آفلاین گذر ایستگاه فضایی بین‌المللی از ماه ایجاد دو موسسه تحقیقاتی فناوری فضایی توسط ناسا ارتشی از ربات‌های کوچک در مقابل سرطان طراحی یک سپر ضد گلوله با الهام از اریگامی درمان عفونت‌های کشنده با باکتری مورچه آفریقایی توسعه نوعی کاوشگر مغزی برای بازخوانی اطلاعات سلول‌های عصبی 250هزاردلارهزینه 15دقیقه سفربه فضا کاهش خطر ابتلا به سرماخوردگی وآنفلوآنزا با ویتامین D انگشتر نجات ساخته شد خداحافظی با روش‌های تهاجمی کنترل قند خون نیمی از مرگ‌های مربوط به آلودگی هوای ۲۰۱۵ در هند و چین رخ دادند
میکروب شناسی پزشکی جاوتز 2016
دانلود رایگان کتاب میکروب شناسی پزشکی جاوتز ملنیک آدلبرگ ویرایش بیست و هفتم 2016 و خرید کتاب فارسی جاوتز 2016 (ترجمه جهاندیده و جهاندیده)
 خرید اینترنتی کتاب میکروب شناسی جاوتز  مشکل درگاه.ستون

نظرات و پیشنهادات

عضویت در سایت

پشتیبانی آنلاین

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن:

نام کاربری:
کلمه عبور:
کلمه عبور را بخاطر بسپار
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
عضویت در سایت

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
شماره موبایل:
گفتگو با:


کتاب دانلود : دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی روز دنیا. هرگونه کپی برداری از محتوا، قالب، و طرح های به کار رفته در این سایت شرعا و قانونا ممنوع می باشد، و پیگرد قانونی دارد.