جستجو در کتاب ها   جستجو در مقالات  جستجو در کل سایت
تاریخ ثبت : يكشنبه 16 آبان 1395 ساعت 56 : 16     اخبار علمی >پزشکی و سلامت
محققان از یک ترکیب جدید از سلول‌ها برای پیوند بافت قلب استفاده کردند. کتاب دانلود - دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی

محققان در این پژوهش از پچ‌هایی(تکه) از جنس سلول‌های بنیادی برای ترمیم مشکلات نارسایی قلبی در خوکچه‌های هندی استفاده کردند.

این نتایج روزی می‌تواند به محققان اجازه دهد تا این پچ‌های عضله قلب را مهندسی کرده و  به بیمارانی که مشکل نارسایی قلبی دارند کمک کنند.

نارسایی قلبی معمولا توسط یک حمله قلبی ایجاد شده و در حال حاضر و طی گزارش بدست آمده از انجمن قلب آمریکا، بیش از 5 میلیون نفر در ایالات متحده را درگیر کرده است.

به گفته این پژوهشگران، با این حال قبل از انجام این پیوند بر روی انسان‌ها تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

آسیب قلبی که با نارسایی قلبی همراه است اغلب منجر به از دست دادن بافت عضله قلب شده که به گفته محققان یک امر غیر قابل برگشت است، چرا که عضلات قلب توانایی بازسازی خود را ندارند.

بنابراین دانشمندان از سلول‌های بنیادی انسان برای ترمیم این آسیب‌های قلبی استفاده کردند اما برخی تحقیقات نشان داده است که این سلول‌ها اغلب پس از پیوند در بدن انسان دیگر زنده نمی‌مانند.

در این پژوهش جدید محققان از ترکیب دو نوع سلول که از سلول‌های بنیادی انسان ساخته شده‌اند استفاده کردند. این سلول‌ها سلول‌های عضلانی قلب و سلول‌هایی به نام سلول‌های اندوتلیال هستند.

آنها با استفاده از این دو سلول بافت عضله قلب را طراحی کردند.

این محققان سپس بافت‌ها را  به قلب چهار خوکچه هندی بخیه کردند. آنها همچنین  پیش از شروع پیوند، به صورت مصنوعی جراحاتی را بر روی قلب‌های این حیوانات وارد کردند.

دلیل استفاده از خوکچه‌های هندی برای انجام این پژوهش این بود که قلب این حیوانات دارای خصوصیات مشترکی با قلب انسان است.

محققان دریافتند که بیش از 28 روز پس از پیوند این بافت‌ها نه تنها جراحات وارد شده به قلب این حیوانات ترمیم شد بلکه عضلات جدیدی نیز تشکیل شد.

با پیوند این بافت‌ها قلب خوک‌ها مجددا عملکرد طبیعی خود را بازیافته و توانایی پمپاژ کردن خون در حدود 31 درصد در قلب آنها نسبت به دوران پیش از پیوند بهبود یافت.

در کنار این خوکها محققان گروه دیگری از خوک‌های کنترل شده را دچار آسیب‌های تصنعی کردند اما این بار به جای استفاده از این بافت‌های جدید از بافت‌هایی استفاده کردند که دارای هیچگونه سلولی نبود.

نتیجه این کار این شد که هیچگونه بهبودی در قلب خوک‌ها و همچنین عملکرد پمپاژ خون قلب آنها مشاهده نشد.

این یافته نشان می‌دهد که این پیوند عضلات سه بعدی قلب می‌تواند به ترمیم قلب‌هایی که دچار نارسایی قلبی هستند(حداقل در مدل های حیوانی) کمک کند.

ایسنانام و نام خانوادگی:
متن:
تصویر:
تاریخ ثبت : جمعه 21 آبان 1395 ساعت 33 : 18
یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که اختلالات ژنتیکی می‌تواند در اوایل پنج هفتگی حاملگی با انجام یک تست پاپ اسمیر ساده مشخص شود.
ادامه مطلب
 تشخیص بیماریهای ژنتیکی جنین با تست پاپ اسمیر
تاریخ ثبت : جمعه 21 آبان 1395 ساعت 32 : 18
محققان برای اولین بار یک نانو ربات مصنوعی جستجوگر نور در جهان را توسعه دادند که می‌تواند به جراحان برای برداشت تومورها کمک کرده و امکان مهندسی دقیق‌تری از درمان‌های موردنظر را برای آنها فراهم می‌کند.
ادامه مطلب
 ساخت اولین نانو ربات برای کمک به جراحان
تاریخ ثبت : جمعه 21 آبان 1395 ساعت 26 : 18
محققان دریافتند کمبود ویتامین D با افزایش ابتلای کودکان به آسم در ارتباط است.
ادامه مطلب
 ارتباط کمبود ویتامین D با شیوع آسم در کودکان
تاریخ ثبت : شنبه 24 مهر 1395 ساعت 46 : 0
بیماران مبتلا به قند خون بالا باید از سرانگشت خود نمونه خون بگیرند که گاهی روزانه چند بار اتفاق می‌افتد. محققان دانشگاه تگزاس در دالاس یک سیستم جایگزین غیرتهاجمی را ارائه کرده‌اند که از عرق بدن استفاده می‌کند.
ادامه مطلب
 تشخیص دیابت از روی عرق!
تاریخ ثبت : شنبه 24 مهر 1395 ساعت 44 : 0
دانشمندان برای نخستین بار به یک مرد معلول کمک کردند حس لامسه را در بازوی رباتیک خود تجربه کند.
ادامه مطلب
بازگشت «حس لامسه» به یک معلول با کمک کاشت مغزی
تاریخ ثبت : شنبه 24 مهر 1395 ساعت 17 : 0
مطالعات محققان دانشگاه گلاسکو در اسکاتلند نشان می دهد برخی از داروهای کنترل فشار خون در ابتلا به افسردگی و اختلال دو قطبی موثر است.
ادامه مطلب
 برخی از داروهای فشار خون سبب افسردگی و اختلال دو قطبی می شوند
تاریخ ثبت : شنبه 24 مهر 1395 ساعت 14 : 0
مجله PNAS با موضوع زیست شناسان مولکولی با انتشار مقاله ای ازاختراع و آزمایش نخستین روش ویروس درمانی برای درمان بیماری آلزایمر که در آن موش ها را از پیامدهای پیشرفت این بیماری خلاص کردند. پرده برداشت.
ادامه مطلب
 درمان آلزایمر با کمک ژن تراپی
تاریخ ثبت : دوشنبه 22 شهريور 1395 ساعت 10 : 2
تشخیص در بیماری های ریوی به کمک هوش مصنوعی
ادامه مطلب
استفاده از هوش مصنوعی برای درمان بیماری‌های ریوی
تاریخ ثبت : دوشنبه 22 شهريور 1395 ساعت 04 : 2
تکنیک کاهش وزن آسان و بدون نیاز به رژیم غذایی
ادامه مطلب
 کاهش وزن بدون نیاز به رژیم غذایی
تاریخ ثبت : دوشنبه 22 شهريور 1395 ساعت 01 : 2
راه حل هایی برای کاهش بی حوصلگی
ادامه مطلب
 5 راه برای کاهش بی حوصلگی

روشنایی خیابان با گام‌های عابران تشخیص بیماریهای ژنتیکی جنین با تست پاپ اسمیر مارمولکی که با پوستش آب می‌نوشد ساخت اولین نانو ربات برای کمک به جراحان ساختمان‌های هوشمندی که آسیب را حس می‌کنند امکان درمان بیماران آسیب نخاعی تا چند سال آینده طراحی ربات‌های هدفمند با قابلیت یادگیری مشابه کودک ربات‌های قاتل در راهند تامین انرژی رایانه‌های آینده با نانوسیم‌های مبتنی بر دی‌ان‌ای لینکدین در روسیه فیلتر می‌شود ارتباط کمبود ویتامین D با شیوع آسم در کودکان کانال تلگرام پابلیکا طراحی کشتی فوق سریع بدون سرنشین در چین کشف دلیل علمی تکرار یک ترانه در ذهن! نصب اسلحه لیزری روی جنگنده‌های آمریکا گاوهایی که به صاحبان خود پیام می‌فرستند! لامپی که با باکتری روشن می‌شود طراحی حسگر بویایی برای کاوشگرهای آینده ناسا تمرکز خودروساز سوئدی روی آسایش مسافران ترمیم قلب‌های آسیب دیده با سلول‌های بنیادی کشف دو سیاره جدید توسط دانشمندان برزیلی تولید ارزان‌ترین لامپ خورشیدی جهان فناوری زیردریایی‌ برای ساخت میدان روی آب حمل نوزاد بر روی چمدان کانال تلگرام دانشتاد : (دانشجو و استاد) : کانال جدیدترین اخبار علمی جهان تنظیم صحیح DNS و رفع مشکل دیده نشدن برخی سایتها خانه سیار زوج آمریکایی سردترین نقطه کره زمین 21 ساعت را در تاریکی سپری می‌کند امام خامنه ای در دیدار نخبگان علمی مطرح کردند: ایران پیشرفته و شریف، نیازمند نسل جوانی شجاع،تحصیل‌کرده و انقلابی دانشمندان به دنبال ایجاد یک دولت صلح‌طلب در فضا! کشف دوست پلوتو در منظومه شمسی تشخیص دیابت از روی عرق! بازگشت «حس لامسه» به یک معلول با کمک کاشت مغزی نانو داروی درمان همزمان سرطان کبد و هپاتیت با منشا گیاهی اکتشافات نفتی باعث ایجاد زلزله می‌شود اگر مورچه هم‌قد انسان بود با سرعت 83 کیلومتر بر ساعت راه می‌رفت هر انسان در طول زندگی خود 7500 حیوان را می‌خورد سرنخ های تازه درباره بیماری خواب برخی از داروهای فشار خون سبب افسردگی و اختلال دو قطبی می شوند انتقال داده ها از طریق لمس درمان آلزایمر با کمک ژن تراپی روسیه سلاح رادیوالکترونیک جدید آزمایش کرد هندی‌ها کتابخوان‌تر هستند سریع‌ترین خودروی جهان با سقف تاشو نخستین ترن‌ هوایی معلق بین زمین و هوا تولید آب آشامیدنی از هوا درمان همزمان سرطان کبد و هپاتیت با نانوداروی ایرانی کشف تولد خورشیدهای جوان از پس ابرهای فروپاشیده احتمال تولید قرص جوانی! خمیازه طولانی نشانه هوش بیشتر است حواس انسان 8 گانه است نه 5 گانه تاثیر هورمون عشق در حس معنویت تجهیز اتوبوس‌های ولوو به فناوری تشخیص عابر پیاده بررسی میکروب‌های موجود در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرورش سوخت هواپیما روی درخت مایکروسافت به دنبال درمان سرطان تا 10 سال آینده درمان آسیب‌های نخاعی با گرافن مرتفع‌ترین ساختمان سبز در تایوان آباژور خورشیدی خارق‌العاده کشف زبان جهانی انسان‌ها
میکروب شناسی پزشکی جاوتز 2016
دانلود رایگان کتاب میکروب شناسی پزشکی جاوتز ملنیک آدلبرگ ویرایش بیست و هفتم 2016 و خرید کتاب فارسی جاوتز 2016 (ترجمه جهاندیده و جهاندیده)
ترجمه متون علمی و تخصصی علوم پایه و پزشکی  خرید اینترنتی کتاب میکروب شناسی جاوتز

نظرات و پیشنهادات

عضویت در سایت

پشتیبانی آنلاین

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن:

نام کاربری:
کلمه عبور:
کلمه عبور را بخاطر بسپار
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
عضویت در سایت

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
شماره موبایل:
گفتگو با:


کتاب دانلود : دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی روز دنیا. هرگونه کپی برداری از محتوا، قالب، و طرح های به کار رفته در این سایت شرعا و قانونا ممنوع می باشد، و پیگرد قانونی دارد.