جستجو در کتاب ها   جستجو در مقالات   جستجو در کل سایت
تاریخ ثبت : سه شنبه 17 اسفند 1395 ساعت 17 : 18     >
یک تیم متشکل از دانشمندان دانشگاه کارنگی ملون، دانشگاه کلمسون و دانشگاه مینه‌سوتا با همکاری یک محقق ایرانی موفق به ابداع روش جدیدی برای حفظ و نگهداری اندام‌های اهدایی قبل از انجام عمل پیوند شدند. کتاب دانلود - دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی

یکی از چالش‌های عمده‌ای که پزشکان با آن روبرو هستند، سالم ماندن عضو پیوندی تا زمان قرار گیری در بدن فرد دریافت کننده است.

عضو اهدایی پس از جدا شدن از بدن فرد اهدا کننده ممکن است به دلیل کمبود اکسیژن آسیب ببیند و همچنین نمی‌توان درباره درستی فرآیند منجمد سازی اندام‌ها اطمینان 100 درصدی داشت.

در یک آمار تکان دهنده آمده است که 60 درصد از قلب‌ها و ریه‌هایی که سالانه اهدا می‌شوند، به همین دلایل مذکور غیرقابل استفاده شده و دور انداخته می‌شوند.

به همین خاطر دانشمندان در دانشگاه کارنگی ملون، دانشگاه کلمسون و دانشگاه مینه سوتا – با همکاری یک شرکت آزمایش فناوری‌های بیوتکنولوژی موفق به دستیابی به یک روش جدید شدند که می‌تواند در فرآیند انجماد اعمال شود.

در این روش جدید اندام های منجمد شده به سرعت مجددا گرم شده تا آسیبی به آنها وارد نشود.

نوید منوچهر آبادی محقق فوق دکترا در دانشگاه کارنگی ملون که در این پژوهش جدید همکاری داشته اظهار کرد: این تکنیک جدید که توسط من و همکارانم انجام شده تکنیک "گرمایش نانویی" نام دارد. در این روش جدید مواد شیمیایی منجمد که با نانوذرات اکسید آهن ترکیب شده و با سیلیکون پوشش داده شده‌اند، در دریچه‌های قلب و رگ‌های خونی خوک تزریق شده و در محلول نیتروژن مایع در دمای منفی 160 درجه سانتی‌گراد نگهداری شدند.

برای فرآیند ذوب، نمونه در داخل یک سیم پیچ الکترومغناطیسی که برای تولید میدان مغناطیسی متناوب طراحی شده بود قرار گرفت. در نتیجه ذرات به سرعت به حرکت درآمده و به طور یکنواخت در درجه 100 تا 200 درجه سانتی گراد در هر دقیقه گرم شدند. این فرآیند گرم شدن چیزی در حدود 10 تا 100 برابر سریع‌تر از روش‌های پیشین است.

منوچهر آبادی در ادامه افزود: ما با موفقیت توانستیم ذرات اکسید آهن را پس از گرم شدن از روی نمونه پاک کنیم. با این حال قبل از اینکه این روش جدید بر روی بیماران انجام گیرد نیازمند انجام آزمایش‌های بیشتر برای حصول اطمینان از این روش هستیم.

اگرچه این روش هنوز در مراحل اولیه قرار دارد اما در صورت فراگیر شدن، می‌تواند تاثیر زیادی در دنیای پزشکی داشته باشد چرا که براساس برآوردهای اخیر، اگر فقط نیمی از تمام اندام‌هایی که سالانه از بین می‌روند را بتوان مورد استفاده قرار داد، دیگر کسی برای انجام عمل پیوند در لیست عمل پیوند نخواهد ماند.

منوچهرآبادی خاطر نشان کرد که این روش بسیار موثر واقع خواهد شد و روزی محققان خواهند توانست با استفاده از آن، اندام‌های بزرگتری مانند کبد و کلیه را به انسانها پیوند بزنند.

- ایسنانام و نام خانوادگی:
متن:
تصویر:
تاریخ ثبت : چهارشنبه 10 آبان 1396 ساعت 57 : 18
تار عنکبوت می‌تواند به ساخت میکروفن‌های حساس‌تر کمک کند و نقشی کلیدی در ساخت سمعک‌های پیشرفته‌تر ایفا کند.
ادامه مطلب
 استفاده از تار عنکبوت برای ساخت سمعک!
تاریخ ثبت : يكشنبه 21 خرداد 1396 ساعت 40 : 15
محققان قصد دارند تا با هدف ارتقای پژوهش‌های مرتبط با سرطان، سلول‌های سرطانی را در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی پرورش دهند.
ادامه مطلب
 پرورش سلول‌های سرطانی در فضا
تاریخ ثبت : يكشنبه 21 خرداد 1396 ساعت 36 : 15
دانشمندان ادعا کردند که موفق به کشف فسیل 115 میلیون ساله از یک گونه نادر قارچ متعلق به دوران دایناسورها شدند. این گونه قدیمی‌ترین نمونه‌ای است که تاکنون توسط انسان یافت شده است.
ادامه مطلب
 کشف فسیل قارچ 115 میلیون ساله
تاریخ ثبت : دوشنبه 23 اسفند 1395 ساعت 34 : 17
از آن‌جا که ۲۰درصد مرگ‌های دنیا به دلیل بیماری‌های تنفسی است، این پژوهش موفقیت‌آمیز برای آینده‌ی انسان‌ها بسیار مهم است.
ادامه مطلب
 ریه‌ آزمایشگاهی در سینه‌ موش
تاریخ ثبت : دوشنبه 23 اسفند 1395 ساعت 01 : 17
محققان طی انجام یک پژوهش جدید به آشکارسازی جزئیات مکانیسم خودترمیمی چشم ماهی‌ها پرداخته‌اند.
ادامه مطلب
 بررسی فرآیند خودترمیمی چشم گورخرماهی‌ها
تاریخ ثبت : چهارشنبه 18 اسفند 1395 ساعت 27 : 21
محققان ژاپنی با الهام از سلول‌های زنده موفق به ساخت نوعی ربات نرم شدند که علاوه بر حرکت و تغییر شکل قابل برنامه‌ریزی از طریق DNA است.
ادامه مطلب
 ساخت ربات مولکولی قابل برنامه‌ریزی با DNA
تاریخ ثبت : شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 56 : 14
محققان دانشگاه ام‌آی‌تی آمریکا روش جدیدی را برای مطالعه سلول‌ها ابداع کردند که امکان استفاده از صفحات نازک اکسید گرافین را به عنوان یک ابزار تشخیصی در آزمایشات بیولوژیکی و پزشکی فراهم می‌کند.
ادامه مطلب
 استفاده از گرافین برای تحلیل سلول‌ها
تاریخ ثبت : شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 39 : 1
محققان انگلیسی رایانه ای فوق سریع و بسیار کارآمد از مولکول‌های دی ان آ طراحی کردند که حین انجام محاسبات به اصطلاح رشد می‌کند و تکثیر می‌شود.
ادامه مطلب
 رایانه فوق‌سریع که هنگام محاسبه تکثیرمی‌شود
تاریخ ثبت : شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 38 : 1
محققان بقایای یک میکروارگانیسم آهن خوار را به عنوان قدیمی ترین فسیل جهان،‌درون قطعه‌ای از سنگ کوارتز در کبک کانادا کشف کردند که بین 7 / 3 تا 3 / 4 میلیارد سال قبل روی زمین زندگی می‌کرد و بدین ترتیب عمر زمین 5 / 4 میلیارد سال برآورد شده است.
ادامه مطلب
 قدیمی‌ترین فسیل جهان کشف شد
تاریخ ثبت : شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 36 : 1
محققان انگلیسی با الهام از جوجه تیغی دریایی، روشی برای زدایش دی‌اکسیدکربن از اتمسفر ارائه کردند.
ادامه مطلب
 الهام ازجوجه ‌تیغی‌ دریایی درحذف دی اکسیدکربن

نظرات و پیشنهادات

عضویت در سایت

پشتیبانی آنلاین

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن:

نام کاربری:
کلمه عبور:
کلمه عبور را بخاطر بسپار
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
عضویت در سایت

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
شماره موبایل:
گفتگو با:


کتاب دانلود : دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی روز دنیا. هرگونه کپی برداری از محتوا، قالب، و طرح های به کار رفته در این سایت شرعا و قانونا ممنوع می باشد، و پیگرد قانونی دارد.