جستجو در کتاب ها   جستجو در مقالات   جستجو در کل سایت
تاریخ ثبت : جمعه 2 آذر 1397 ساعت 42 : 16     اخبار علمی
هزاران تن از شیفتگان فناوری در سراسر اروپا هم اکنون ریزتراشه هایی را در بدنشان کار گذاشته اند و یک شرکت سوئدی درحال گفتگو با تعداد زیادی از کارفرمایان جهان برای کار گذاشتن این ریزتراشه ها در مقیاسی شرکتی است. کتاب دانلود - دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی

این اتفاق به راستی در حال رخ دادن است. زمانی این فکر که تعداد زیادی از مردم به خواست خود اجازه خواهند داد ریزتراشه هایی در دست هایشان کار گذاشته شود، کمی دیوانه وار به نظر می آمد، اما اکنون این فکر واقعیت یافته است. هزاران تن از شیفتگان فناوری در سراسر اروپا هم اکنون ریزتراشه هایی را در بدنشان کار گذاشته اند و یک شرکت سوئدی درحال گفتگو با تعداد زیادی از کارفرمایان جهان برای کار گذاشتن این ریزتراشه ها در مقیاسی شرکتی است.
در واقع بیوهکس اخیرا به یکی از بزرگ ترین روزنامه های انگلیس گفته است که با یک «موسسه خدمات مالی بزرگ» گفتگوهایی در این باره داشته است: «بیوهکس شرکت سوئدی که تراشه های قابل کاشت در بدن انسان را تولید می کند، به تلگراف گفته است که با تعدادی از موسسات حقوقی و مالی انگلیس برای کارگذاشتن این تراشه ها در بدن کارکنانشان گفتگوهایی داشته است. یکی از این مشتریان احتمالی که نمی خواهد از آن نام برده شود، یک موسسه خدمات مالی بزرگ با «صدها هزار کارمند» بوده است..»

به گفته یکی از مقامات ارشد بیوهکس کارگذاشتن یک تراشه «حدود دو ثانیه» وقت می گیرد و معمولا در دست کارگذاشته می شود: «بر اساس این گزارش  برای کار گذاشتن این تراشه در ناحیه ای بین  انگشت شست و انگشت اشاره از یک سرنگ استفاده می شود. اوسترلوند گفته است که این رویه شبیه سوراخ کردن گوش است و حدود دو ثانیه وقت می گیرد. این ریزتراشه ها از طریق فناوری «ارتباط میدان نزدیک» کار می کنند که شبیه فناوری ای است که درکارت های بانکی تماسی استفاده می شود.» اوسترلوند به تلگراف گفته است: «در شرکتی با 200 هزار کارمند می توان این کار را به شکل یک عمل انتخابی انجام داد.»
همین حالا شرکت های بسیاری از پلاک های امنیتی استفاده می کنند و زمانی خود من نیز در ساخت چیزی که مستلزم یک پلاک امنیتی بود کار می کردم.
اما امکان مفقود، دزدیده یا جعل شدن پلاک های امنیتی وجود دارد. از نظر تئوری ریزتراشه های کاشتی  بسیار حاضر آماده تر و بسیار ایمن تر هستند و این یکی از مزیت های آن در بازار فروش محسوب می شود. دکتر استوارت سوتی پزشک مسئول ارشد شرکت بیوهکس اخیرا به فاکس نیوز گفته است: «تراشه کاشتی راهی امن برای حصول اطمینان از این است که هویت دیجیتال یک فرد با هویت فیزیکی وی مرتبط می ماند. این تراشه ها این امکان را فراهم می سازند که مدیریت افراد به شکلی صورت گیرد که حق حاکمیت و استقلال فردی آنها حفظ شود و به کاربران اجازه دهد بر حریم خصوصی فعالیت های آنلاین آنها کنترل به عمل آید.»

البته زمانی که به کارگیری این فناوری آغاز شود، حتما کارگرانی خواهند بود که نسبت به آن اعتراض کنند. اما اگر  فرد مخیر به انتخاب بین کاشت یک تراشه در بدنش و از دست دادن شغلش شود، فکر می کنید چه تعداد از کارگران بیکار شدن را انتخاب خواهند کرد؟
بله، کسانی خواهند بود که شغلشان را قربانی کنند. مثلا من شخصا هرگز اجازه نمی دهم کسی تراشه ای در بدنم کار بگذارد اما همچون بسیاری چیزهای دیگر، بیشتر مردم صرفا «فناوری جدید» را انتخاب خواهند کرد.
متاسفانه رسانه های جریان اصلی هم اکنون علنا دارند به ما می گویند که این آینده در راه است. برای مثل فاکس نیوز درمقاله ای با عنوان «آیا برای تراشه های کاشتی آماده اید؟» می نویسد: «وارد سوپرمارکت می شوید و یک بسته تخم مرغ برمی دارید؟ گوشی هوشمند ندارید؟ مشکلی نیست. دستتان را روی یک خوانشگر می کشید و مبلغ جنسی که خرید کرده اید از حساب بانکی تان کسر می شود. اگر این صحنه برایتان خیلی دور از ذهن می رسد، معلوم می شود که تازگی ها در سوئد نبوده اید، جایی که گفته می شود هزاران تن از مردم تراشه های کاشتی را در بدنشان کارگذاشته اند.»

و مدتی نه چندان قبل یکی از گزارشگران ان بی سی در تامپا، مادری را به تصویر کشید که با درماندگی خواهان کارگذاشتن یک ریزتراشه در بدن کودک ناتوان خود به دلایل ایمنی بود. بر اساس این گزارش «برای استفانی رودریگز نیلی زندگی شلوغ تر از همیشه است. این مادر اهل بیاریا سه فرزند دارد و 24 ساعت شبانه روز دستش به کاری بند است. فرزندانش در سنین نوزادی تا نوجوانی قرار دارند. در حالی که این مادر به خودش افتخار می کند که یک مادر مراقب، فعال و پرتلاش است، اما مادری واقع گرا نیز هست. او می داند که ظرف چند ثانیه احتمال دارد یک وضعیت اضطراری پیش آید، حتی برای بهترین والدین.
وقتی استفانی  تراژدی اخیر در پاسکو کانتی را شنید که در آن یک کودک نوپا در برکه ای افتاد و غرق شد، قلبش لبریز از غم و اندوه شد. وقتی درمورد این اتفاق حرف می زند سرش را با اندوه تکان می دهد، چشم هایش را می بندد، آه می کشد و می گوید: «ترسناک بود، خیلی غم انگیز بود. می دانی،  والدین خوبی که اتفاق بدی برایشان افتاد.»
آنها همیشه برای ایجاد احساس گناه در ما از کودکان استفاده می کنند. پیام این گزارش این است که اگر شما مخالف ریزتراشه های کاشتی باشید، پس مخالف ایمنی کودکان و در نتیجه آدم بدی هستید. همانطور که تا حالا دیده اید که این روش در مورد مسائل مختلف جواب داده است. ولی از زیان های بالقوه ای که ریزتراشه های هویتی صادر شده توسط دولت می توانند باعث شوند چیزی نمی شنویم. به جای آن هر چه می شنویم درباره «مزایای بالقوه» و در این باره است که چگونه وضعیت «برای کودکان» بسیار ایمن تر خواهد شد.

ما حقیقتا در روزگاری آخرالزمانی زندگی می کنیم و بسیاری از ما می توانیم ببینیم که این اوضاع و شرایط رو به کجا دارد. شوربختانه ما می توانیم  تمام مدت شکایت کنیم که ما چیزی خلاف این را می خواهیم، ولی دستور کارهای موجود ما را از حرکت رو به جلو بازمی دارد.
مدتی نه چندان قبل یک شرکت در ویسکانسین از تری اسکوئر مارکت خواست تا کاشت ریزتراشه ها را روی کارکنانش «به شکل داوطلبانه» آغاز کند. بعد از این تصمیم یو اس ای تودی مقاله ای منتشر کرد با عنوان «درنهایت همه تراشه دار می شوید» که در آن آمده بود: «بعد از نصب ریزتراشه هایی در بدن کارکنان شرکتی در ویسکانسین، اینترنت پر شده است از مطالبی در این باره.»
می توانید حقه های روانشناسی را که علیه ما به کار گرفته می شوند در لا به لای این پیام ها مشاهده کنید؟ آنها می خواهند که شما باور کنید این کاراجتناب ناپذیر است و در نهایت هر کسی که اطراف شماست تسلیم شده و تراشه دار خواهد شد.
اما برای من و خانواده ام چنین نیست؛ ما هیچگاه تحت هیچ شرایطی تراشه دار نخواهیم شد. خیلی از چیزها در ابتدا «داوطلبانه» است، اما برای حدس زدن اینکه این داستان به کجا ختم می شود لازم نیست انسان نابغه باشد.

 نویسنده: مایکل اسنایدر Michael Snyderنویسنده، سخنران و فعال سیاسی

فارسنام و نام خانوادگی:
متن:
تصویر:
تاریخ ثبت : دوشنبه 29 بهمن 1397 ساعت 41 : 20
روسیه قصد دارد بزرگترین هواپیمای شناور خود موسوم به "هیولای خزر" را دوباره بازیابی کند.
ادامه مطلب
بازگشت هیولای خزر
تاریخ ثبت : دوشنبه 29 بهمن 1397 ساعت 34 : 20
دانشمندان آمریکایی در بررسی جدیدی موفق شدند شکل جدیدی از ارتباط نورون‌ها را در مغز کشف کنند.
ادامه مطلب
کشف شکل جدیدی از ارتباط نورون‌ها در مغز
تاریخ ثبت : شنبه 22 دي 1397 ساعت 46 : 16
یک متخصص زیست شناسی می گوید تغییر میکروبیوم روده برای ضربه زدن به بیماری واقعا پتانسیل بالایی دارد، اما نخست دانشمندان باید پاسخ دهند که چه چیزی باعث می شود میکروبیوم روده سالم تشکیل و در آن باشد.
ادامه مطلب
میکروبیوم روده بین قومیت ها متفاوت است
تاریخ ثبت : سه شنبه 18 دي 1397 ساعت 15 : 16
شرکت ایسوس از تولید مدل به روزشده ای از سری نوت بوک های زن بوک خود خبر داده که زن بوک اس ۱۳ نام دارد و دارای باریک ترین نمایشگر دنیاست.
ادامه مطلب
نوت بوک تازه ایسوس باریک ترین نمایشگر دنیا را دارد
تاریخ ثبت : سه شنبه 18 دي 1397 ساعت 14 : 16
محققان دانشگاه یزد موفق شدند با فناوری نانو و تولید نانوذرات ابرها را بارور کنند. همچنین از این نانو ذرات می‌توان در مه‌ زدایی نیز استفاده کرد.
ادامه مطلب
باروری ابرها با نانوذرات توسط محققان کشور
تاریخ ثبت : سه شنبه 18 دي 1397 ساعت 12 : 16
چند دقیقه انتظار کشیدن برای به جوش آمدن آب در سال ۲۰۱۹ برای بسیاری از افراد دیگر قابل قبول نیست و لذا یک شرکت تجاری کتری تولید کرده که به محض ریختن آب در آن به جوش می آید.
ادامه مطلب
کتری ای که به محض ریختن آب آن را به جوش می آورد یا خنک می کند
تاریخ ثبت : سه شنبه 18 دي 1397 ساعت 11 : 16
در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی از نوعی همبرگر رونمایی شده که از گیاه تهیه شده اما طعم و ظاهر گوشت را دارد.
ادامه مطلب
همبرگر با گوشت گیاهی رونمایی می شود/ طعمی شبیه گوشت
تاریخ ثبت : سه شنبه 18 دي 1397 ساعت 10 : 16
یک تولید کننده تجهیزات الکترونیکی از رباتی رونمایی کرده که علائم حیاتی کاربر و فشار خون او را رصد می کند. علاوه بر آن داروهای کاربر را نیز کنترل و برای درمان استرس موسیقی پیشنهاد می کند.
ادامه مطلب
رباتی که داروهای مصرفی کاربر را رصد می کند
تاریخ ثبت : سه شنبه 18 دي 1397 ساعت 08 : 16
در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی انگشتر پلاستیکی نمایش داده شد که رنگ را به صوت تبدیل می کند.
ادامه مطلب
انگشتری که رنگ را به صوت تبدیل می کند
تاریخ ثبت : سه شنبه 18 دي 1397 ساعت 04 : 16
یک شرکت ژاپنی از ساعت هوشمندی رونمایی کرده که می تواند فشار خون فرد را اندازه گیری کند.
ادامه مطلب
ساعت هوشمندی که فشار خون را اندازه می گیرد

بازگشت هیولای خزر کشف شکل جدیدی از ارتباط نورون‌ها در مغز میکروبیوم روده بین قومیت ها متفاوت است نوت بوک تازه ایسوس باریک ترین نمایشگر دنیا را دارد باروری ابرها با نانوذرات توسط محققان کشور کتری ای که به محض ریختن آب آن را به جوش می آورد یا خنک می کند همبرگر با گوشت گیاهی رونمایی می شود/ طعمی شبیه گوشت رباتی که داروهای مصرفی کاربر را رصد می کند انگشتری که رنگ را به صوت تبدیل می کند ساعت هوشمندی که فشار خون را اندازه می گیرد مهندسی ژنتیک طعم گوجه فرنگی را تند می کند آمازون با ارزش ترین شرکت جهان شد آیا پروبیوتیک می تواند عوارض جانبی ایجاد کند؟ کاشت ریزتراشه ها در بدن انسان ها آغاز شده است تولید اکسیژن از تنفس فضانوردان در فضا آمریکا با سلاح‌های لیزری به جنگ پهپادها می‌رود قطع صدای باد در گوش موتورسواران با کلاه ایمنی جدید آزمایش ترکیبات جدید ضدپیری برای درمان آلزایمر توالت های آینده مشاوره سلامتی می دهند! کشف کهکشان شبح در فاصله ۱۳۰ هزار سال نوری راه شیری فضاپیمای ناسا روی قمرهای مشتری و زحل فرود می آید اسکنر مافوق صوت آلزایمر را ۱۰سال زودتر تشخیص می دهد دانلود نماهنگ بسیار زیبای سرانجام، با صدای حامد زمانی (به مناسبت اربعین سالار شهیدان) چین ماه مصنوعی به آسمان می فرستد تکه ای از ماه ۶۰۰ هزار دلار فروخته شد کشف راز پرواز قاصدک ها برای تولید پهپاد ربات ها در دانشگاه تدریس می کنند موبایل تاشو مجهز به اینترنت نسل پنجم عرضه می شود آینه ای که عیب های صورتتان را پیدا می کند تشخیص زردی کودک با تلفن هوشمند در ۱۰ دقیقه

نظرات و پیشنهادات

عضویت در سایت

پشتیبانی آنلاین

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن:

نام کاربری:
کلمه عبور:
کلمه عبور را بخاطر بسپار
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
عضویت در سایت

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
شماره موبایل:
گفتگو با:


کتاب دانلود : دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی روز دنیا. هرگونه کپی برداری از محتوا، قالب، و طرح های به کار رفته در این سایت شرعا و قانونا ممنوع می باشد، و پیگرد قانونی دارد.