جستجو در کتاب ها   جستجو در مقالات   جستجو در کل سایت
تاریخ ثبت : جمعه 2 آذر 1397 ساعت 42 : 16     اخبار علمی
هزاران تن از شیفتگان فناوری در سراسر اروپا هم اکنون ریزتراشه هایی را در بدنشان کار گذاشته اند و یک شرکت سوئدی درحال گفتگو با تعداد زیادی از کارفرمایان جهان برای کار گذاشتن این ریزتراشه ها در مقیاسی شرکتی است. کتاب دانلود - دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی

این اتفاق به راستی در حال رخ دادن است. زمانی این فکر که تعداد زیادی از مردم به خواست خود اجازه خواهند داد ریزتراشه هایی در دست هایشان کار گذاشته شود، کمی دیوانه وار به نظر می آمد، اما اکنون این فکر واقعیت یافته است. هزاران تن از شیفتگان فناوری در سراسر اروپا هم اکنون ریزتراشه هایی را در بدنشان کار گذاشته اند و یک شرکت سوئدی درحال گفتگو با تعداد زیادی از کارفرمایان جهان برای کار گذاشتن این ریزتراشه ها در مقیاسی شرکتی است.
در واقع بیوهکس اخیرا به یکی از بزرگ ترین روزنامه های انگلیس گفته است که با یک «موسسه خدمات مالی بزرگ» گفتگوهایی در این باره داشته است: «بیوهکس شرکت سوئدی که تراشه های قابل کاشت در بدن انسان را تولید می کند، به تلگراف گفته است که با تعدادی از موسسات حقوقی و مالی انگلیس برای کارگذاشتن این تراشه ها در بدن کارکنانشان گفتگوهایی داشته است. یکی از این مشتریان احتمالی که نمی خواهد از آن نام برده شود، یک موسسه خدمات مالی بزرگ با «صدها هزار کارمند» بوده است..»

به گفته یکی از مقامات ارشد بیوهکس کارگذاشتن یک تراشه «حدود دو ثانیه» وقت می گیرد و معمولا در دست کارگذاشته می شود: «بر اساس این گزارش  برای کار گذاشتن این تراشه در ناحیه ای بین  انگشت شست و انگشت اشاره از یک سرنگ استفاده می شود. اوسترلوند گفته است که این رویه شبیه سوراخ کردن گوش است و حدود دو ثانیه وقت می گیرد. این ریزتراشه ها از طریق فناوری «ارتباط میدان نزدیک» کار می کنند که شبیه فناوری ای است که درکارت های بانکی تماسی استفاده می شود.» اوسترلوند به تلگراف گفته است: «در شرکتی با 200 هزار کارمند می توان این کار را به شکل یک عمل انتخابی انجام داد.»
همین حالا شرکت های بسیاری از پلاک های امنیتی استفاده می کنند و زمانی خود من نیز در ساخت چیزی که مستلزم یک پلاک امنیتی بود کار می کردم.
اما امکان مفقود، دزدیده یا جعل شدن پلاک های امنیتی وجود دارد. از نظر تئوری ریزتراشه های کاشتی  بسیار حاضر آماده تر و بسیار ایمن تر هستند و این یکی از مزیت های آن در بازار فروش محسوب می شود. دکتر استوارت سوتی پزشک مسئول ارشد شرکت بیوهکس اخیرا به فاکس نیوز گفته است: «تراشه کاشتی راهی امن برای حصول اطمینان از این است که هویت دیجیتال یک فرد با هویت فیزیکی وی مرتبط می ماند. این تراشه ها این امکان را فراهم می سازند که مدیریت افراد به شکلی صورت گیرد که حق حاکمیت و استقلال فردی آنها حفظ شود و به کاربران اجازه دهد بر حریم خصوصی فعالیت های آنلاین آنها کنترل به عمل آید.»

البته زمانی که به کارگیری این فناوری آغاز شود، حتما کارگرانی خواهند بود که نسبت به آن اعتراض کنند. اما اگر  فرد مخیر به انتخاب بین کاشت یک تراشه در بدنش و از دست دادن شغلش شود، فکر می کنید چه تعداد از کارگران بیکار شدن را انتخاب خواهند کرد؟
بله، کسانی خواهند بود که شغلشان را قربانی کنند. مثلا من شخصا هرگز اجازه نمی دهم کسی تراشه ای در بدنم کار بگذارد اما همچون بسیاری چیزهای دیگر، بیشتر مردم صرفا «فناوری جدید» را انتخاب خواهند کرد.
متاسفانه رسانه های جریان اصلی هم اکنون علنا دارند به ما می گویند که این آینده در راه است. برای مثل فاکس نیوز درمقاله ای با عنوان «آیا برای تراشه های کاشتی آماده اید؟» می نویسد: «وارد سوپرمارکت می شوید و یک بسته تخم مرغ برمی دارید؟ گوشی هوشمند ندارید؟ مشکلی نیست. دستتان را روی یک خوانشگر می کشید و مبلغ جنسی که خرید کرده اید از حساب بانکی تان کسر می شود. اگر این صحنه برایتان خیلی دور از ذهن می رسد، معلوم می شود که تازگی ها در سوئد نبوده اید، جایی که گفته می شود هزاران تن از مردم تراشه های کاشتی را در بدنشان کارگذاشته اند.»

و مدتی نه چندان قبل یکی از گزارشگران ان بی سی در تامپا، مادری را به تصویر کشید که با درماندگی خواهان کارگذاشتن یک ریزتراشه در بدن کودک ناتوان خود به دلایل ایمنی بود. بر اساس این گزارش «برای استفانی رودریگز نیلی زندگی شلوغ تر از همیشه است. این مادر اهل بیاریا سه فرزند دارد و 24 ساعت شبانه روز دستش به کاری بند است. فرزندانش در سنین نوزادی تا نوجوانی قرار دارند. در حالی که این مادر به خودش افتخار می کند که یک مادر مراقب، فعال و پرتلاش است، اما مادری واقع گرا نیز هست. او می داند که ظرف چند ثانیه احتمال دارد یک وضعیت اضطراری پیش آید، حتی برای بهترین والدین.
وقتی استفانی  تراژدی اخیر در پاسکو کانتی را شنید که در آن یک کودک نوپا در برکه ای افتاد و غرق شد، قلبش لبریز از غم و اندوه شد. وقتی درمورد این اتفاق حرف می زند سرش را با اندوه تکان می دهد، چشم هایش را می بندد، آه می کشد و می گوید: «ترسناک بود، خیلی غم انگیز بود. می دانی،  والدین خوبی که اتفاق بدی برایشان افتاد.»
آنها همیشه برای ایجاد احساس گناه در ما از کودکان استفاده می کنند. پیام این گزارش این است که اگر شما مخالف ریزتراشه های کاشتی باشید، پس مخالف ایمنی کودکان و در نتیجه آدم بدی هستید. همانطور که تا حالا دیده اید که این روش در مورد مسائل مختلف جواب داده است. ولی از زیان های بالقوه ای که ریزتراشه های هویتی صادر شده توسط دولت می توانند باعث شوند چیزی نمی شنویم. به جای آن هر چه می شنویم درباره «مزایای بالقوه» و در این باره است که چگونه وضعیت «برای کودکان» بسیار ایمن تر خواهد شد.

ما حقیقتا در روزگاری آخرالزمانی زندگی می کنیم و بسیاری از ما می توانیم ببینیم که این اوضاع و شرایط رو به کجا دارد. شوربختانه ما می توانیم  تمام مدت شکایت کنیم که ما چیزی خلاف این را می خواهیم، ولی دستور کارهای موجود ما را از حرکت رو به جلو بازمی دارد.
مدتی نه چندان قبل یک شرکت در ویسکانسین از تری اسکوئر مارکت خواست تا کاشت ریزتراشه ها را روی کارکنانش «به شکل داوطلبانه» آغاز کند. بعد از این تصمیم یو اس ای تودی مقاله ای منتشر کرد با عنوان «درنهایت همه تراشه دار می شوید» که در آن آمده بود: «بعد از نصب ریزتراشه هایی در بدن کارکنان شرکتی در ویسکانسین، اینترنت پر شده است از مطالبی در این باره.»
می توانید حقه های روانشناسی را که علیه ما به کار گرفته می شوند در لا به لای این پیام ها مشاهده کنید؟ آنها می خواهند که شما باور کنید این کاراجتناب ناپذیر است و در نهایت هر کسی که اطراف شماست تسلیم شده و تراشه دار خواهد شد.
اما برای من و خانواده ام چنین نیست؛ ما هیچگاه تحت هیچ شرایطی تراشه دار نخواهیم شد. خیلی از چیزها در ابتدا «داوطلبانه» است، اما برای حدس زدن اینکه این داستان به کجا ختم می شود لازم نیست انسان نابغه باشد.

 نویسنده: مایکل اسنایدر Michael Snyderنویسنده، سخنران و فعال سیاسی

فارسنام و نام خانوادگی:
متن:
تصویر:
تاریخ ثبت : يكشنبه 11 آذر 1397 ساعت 56 : 20
پروبیوتیک ها باکتری های زنده و مخمر هستند. مصرف پروبیوتیک می تواند طیف وسیعی از منافع را فراهم کند، اما همچنین می تواند عوارض جانبی ایجاد کند.
ادامه مطلب
آیا پروبیوتیک می تواند عوارض جانبی ایجاد کند؟
تاریخ ثبت : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 55 : 23
آژانس فضایی اروپا دستگاهی ساخته است که ۵۰ درصد از دی‌اکسید کربن حاصل از تنفس فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی را به اکسیژن تبدیل می‌کند.
ادامه مطلب
 تولید اکسیژن از تنفس فضانوردان در فضا
تاریخ ثبت : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 53 : 23
ارتش آمریکا قصد دارد در آینده برای مقابله با پهپادهای دشمن، از سلاح‌های لیزری استفاده کند.
ادامه مطلب
 آمریکا با سلاح‌های لیزری به جنگ پهپادها می‌رود
تاریخ ثبت : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 52 : 23
یک شرکت نروژی موسوم به "دال"(DAAL) به تازگی یک کلاه ایمنی مخصوص موتورسواران طراحی کرده است که با یک فناوری نویزگیر جدید، به طور کامل مانع از پیچیدن صدای باد در گوش موتورسوار می‌شود.
ادامه مطلب
 قطع صدای باد در گوش موتورسواران با کلاه ایمنی جدید
تاریخ ثبت : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 50 : 23
محققان موسسه "سالک" در حال آزمایش ترکیبات جدید ضدپیری هستند که گامی رو به جلو برای بیماری آلزایمر است.
ادامه مطلب
 آزمایش ترکیبات جدید ضدپیری برای درمان آلزایمر
تاریخ ثبت : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 36 : 23
درآینده توالت های مجهز به هوش مصنوعی ساخته می شوند که می توانند پسماند انسان را به سرعت تحلیل کنند.
ادامه مطلب
توالت های آینده مشاوره سلامتی می دهند!
تاریخ ثبت : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 35 : 23
گروهی از محققان بین المللی کهکشان شبحی کشف کرده اند که ۱۰ هزار بار کم نور تر از قمرهای کهکشان راه شیری است. این کهکشان در فاصله ۱۳۰ هزار سال نوری راه شیری قرار دارد.
ادامه مطلب
کشف کهکشان شبح در فاصله ۱۳۰ هزار سال نوری راه شیری
تاریخ ثبت : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 33 : 23
ناسا قصد دارد با همکاری یک شرکت، فضاپیمایی طراحی کند که روی قمرهای مشتری و زحل فرود بیاید.
ادامه مطلب
فضاپیمای ناسا روی قمرهای مشتری و زحل فرود می آید
تاریخ ثبت : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 33 : 23
محققان دانشگاه لندن موفق به تولید یک اسکنر مافوق صوت شده اند که با بررسی وضعیت رگ های خونی گردن انسان قادر به پیش بینی احتمال وقوع اختلالات شناختی و آلزایمر در افراد از ۱۰ سال قبل است.
ادامه مطلب
اسکنر مافوق صوت آلزایمر را ۱۰سال زودتر تشخیص می دهد
تاریخ ثبت : سه شنبه 8 آبان 1397 ساعت 54 : 17
آغاز ما تویی و سرانجام ما تویی بی تو مسیر عشق به آخر نمیرسد.. بر سر در سرای محبت نوشته اند با سر کسی به محضر دلبر نمیرسد..
ادامه مطلب
دانلود نماهنگ بسیار زیبای سرانجام، با صدای حامد زمانی (به مناسبت اربعین سالار شهیدان)

آیا پروبیوتیک می تواند عوارض جانبی ایجاد کند؟ کاشت ریزتراشه ها در بدن انسان ها آغاز شده است تولید اکسیژن از تنفس فضانوردان در فضا آمریکا با سلاح‌های لیزری به جنگ پهپادها می‌رود قطع صدای باد در گوش موتورسواران با کلاه ایمنی جدید آزمایش ترکیبات جدید ضدپیری برای درمان آلزایمر توالت های آینده مشاوره سلامتی می دهند! کشف کهکشان شبح در فاصله ۱۳۰ هزار سال نوری راه شیری فضاپیمای ناسا روی قمرهای مشتری و زحل فرود می آید اسکنر مافوق صوت آلزایمر را ۱۰سال زودتر تشخیص می دهد دانلود نماهنگ بسیار زیبای سرانجام، با صدای حامد زمانی (به مناسبت اربعین سالار شهیدان) چین ماه مصنوعی به آسمان می فرستد تکه ای از ماه ۶۰۰ هزار دلار فروخته شد کشف راز پرواز قاصدک ها برای تولید پهپاد ربات ها در دانشگاه تدریس می کنند موبایل تاشو مجهز به اینترنت نسل پنجم عرضه می شود آینه ای که عیب های صورتتان را پیدا می کند تشخیص زردی کودک با تلفن هوشمند در ۱۰ دقیقه ماهواره مخابراتی نظامی آمریکا به مدار زمین رفت ماهواره هایی به اندازه قرص نان به آسمان می روند در مراسم نوبل ۲۰۱۸ چه گذشت؟ حقایقی درباره جایزه نوبل فیزیک طراحی ایمپلنت اختصاصی برای هر انسان تولید کاشی آنتی باکتریال با خاصیت ضدبو و خود تمیزشوندگی یافته های جدید محققان ایرانی در درمان آلزایمر پیش‌بینی ابتلا به آلزایمر با کمک هوش مصنوعی نمایشگاه کتاب های شما - تبلیغ رایگان کتاب های نویسندگان و مترجمان در سایت کتاب دانلود کتاب دانلود را در اینستاگرام دنبال کنید. تنهایی ژنتیکی است! اگر احساس جوانی می‌کنید، مغز سالم‌تری دارید

نظرات و پیشنهادات

عضویت در سایت

پشتیبانی آنلاین

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن:

نام کاربری:
کلمه عبور:
کلمه عبور را بخاطر بسپار
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
عضویت در سایت

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
شماره موبایل:
گفتگو با:


کتاب دانلود : دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی روز دنیا. هرگونه کپی برداری از محتوا، قالب، و طرح های به کار رفته در این سایت شرعا و قانونا ممنوع می باشد، و پیگرد قانونی دارد.