جستجو در کتاب ها   جستجو در مقالات   جستجو در کل سایت
تاریخ ثبت : جمعه 2 آذر 1397 ساعت 42 : 16     اخبار علمی
هزاران تن از شیفتگان فناوری در سراسر اروپا هم اکنون ریزتراشه هایی را در بدنشان کار گذاشته اند و یک شرکت سوئدی درحال گفتگو با تعداد زیادی از کارفرمایان جهان برای کار گذاشتن این ریزتراشه ها در مقیاسی شرکتی است. کتاب دانلود - دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی

این اتفاق به راستی در حال رخ دادن است. زمانی این فکر که تعداد زیادی از مردم به خواست خود اجازه خواهند داد ریزتراشه هایی در دست هایشان کار گذاشته شود، کمی دیوانه وار به نظر می آمد، اما اکنون این فکر واقعیت یافته است. هزاران تن از شیفتگان فناوری در سراسر اروپا هم اکنون ریزتراشه هایی را در بدنشان کار گذاشته اند و یک شرکت سوئدی درحال گفتگو با تعداد زیادی از کارفرمایان جهان برای کار گذاشتن این ریزتراشه ها در مقیاسی شرکتی است.
در واقع بیوهکس اخیرا به یکی از بزرگ ترین روزنامه های انگلیس گفته است که با یک «موسسه خدمات مالی بزرگ» گفتگوهایی در این باره داشته است: «بیوهکس شرکت سوئدی که تراشه های قابل کاشت در بدن انسان را تولید می کند، به تلگراف گفته است که با تعدادی از موسسات حقوقی و مالی انگلیس برای کارگذاشتن این تراشه ها در بدن کارکنانشان گفتگوهایی داشته است. یکی از این مشتریان احتمالی که نمی خواهد از آن نام برده شود، یک موسسه خدمات مالی بزرگ با «صدها هزار کارمند» بوده است..»

به گفته یکی از مقامات ارشد بیوهکس کارگذاشتن یک تراشه «حدود دو ثانیه» وقت می گیرد و معمولا در دست کارگذاشته می شود: «بر اساس این گزارش  برای کار گذاشتن این تراشه در ناحیه ای بین  انگشت شست و انگشت اشاره از یک سرنگ استفاده می شود. اوسترلوند گفته است که این رویه شبیه سوراخ کردن گوش است و حدود دو ثانیه وقت می گیرد. این ریزتراشه ها از طریق فناوری «ارتباط میدان نزدیک» کار می کنند که شبیه فناوری ای است که درکارت های بانکی تماسی استفاده می شود.» اوسترلوند به تلگراف گفته است: «در شرکتی با 200 هزار کارمند می توان این کار را به شکل یک عمل انتخابی انجام داد.»
همین حالا شرکت های بسیاری از پلاک های امنیتی استفاده می کنند و زمانی خود من نیز در ساخت چیزی که مستلزم یک پلاک امنیتی بود کار می کردم.
اما امکان مفقود، دزدیده یا جعل شدن پلاک های امنیتی وجود دارد. از نظر تئوری ریزتراشه های کاشتی  بسیار حاضر آماده تر و بسیار ایمن تر هستند و این یکی از مزیت های آن در بازار فروش محسوب می شود. دکتر استوارت سوتی پزشک مسئول ارشد شرکت بیوهکس اخیرا به فاکس نیوز گفته است: «تراشه کاشتی راهی امن برای حصول اطمینان از این است که هویت دیجیتال یک فرد با هویت فیزیکی وی مرتبط می ماند. این تراشه ها این امکان را فراهم می سازند که مدیریت افراد به شکلی صورت گیرد که حق حاکمیت و استقلال فردی آنها حفظ شود و به کاربران اجازه دهد بر حریم خصوصی فعالیت های آنلاین آنها کنترل به عمل آید.»

البته زمانی که به کارگیری این فناوری آغاز شود، حتما کارگرانی خواهند بود که نسبت به آن اعتراض کنند. اما اگر  فرد مخیر به انتخاب بین کاشت یک تراشه در بدنش و از دست دادن شغلش شود، فکر می کنید چه تعداد از کارگران بیکار شدن را انتخاب خواهند کرد؟
بله، کسانی خواهند بود که شغلشان را قربانی کنند. مثلا من شخصا هرگز اجازه نمی دهم کسی تراشه ای در بدنم کار بگذارد اما همچون بسیاری چیزهای دیگر، بیشتر مردم صرفا «فناوری جدید» را انتخاب خواهند کرد.
متاسفانه رسانه های جریان اصلی هم اکنون علنا دارند به ما می گویند که این آینده در راه است. برای مثل فاکس نیوز درمقاله ای با عنوان «آیا برای تراشه های کاشتی آماده اید؟» می نویسد: «وارد سوپرمارکت می شوید و یک بسته تخم مرغ برمی دارید؟ گوشی هوشمند ندارید؟ مشکلی نیست. دستتان را روی یک خوانشگر می کشید و مبلغ جنسی که خرید کرده اید از حساب بانکی تان کسر می شود. اگر این صحنه برایتان خیلی دور از ذهن می رسد، معلوم می شود که تازگی ها در سوئد نبوده اید، جایی که گفته می شود هزاران تن از مردم تراشه های کاشتی را در بدنشان کارگذاشته اند.»

و مدتی نه چندان قبل یکی از گزارشگران ان بی سی در تامپا، مادری را به تصویر کشید که با درماندگی خواهان کارگذاشتن یک ریزتراشه در بدن کودک ناتوان خود به دلایل ایمنی بود. بر اساس این گزارش «برای استفانی رودریگز نیلی زندگی شلوغ تر از همیشه است. این مادر اهل بیاریا سه فرزند دارد و 24 ساعت شبانه روز دستش به کاری بند است. فرزندانش در سنین نوزادی تا نوجوانی قرار دارند. در حالی که این مادر به خودش افتخار می کند که یک مادر مراقب، فعال و پرتلاش است، اما مادری واقع گرا نیز هست. او می داند که ظرف چند ثانیه احتمال دارد یک وضعیت اضطراری پیش آید، حتی برای بهترین والدین.
وقتی استفانی  تراژدی اخیر در پاسکو کانتی را شنید که در آن یک کودک نوپا در برکه ای افتاد و غرق شد، قلبش لبریز از غم و اندوه شد. وقتی درمورد این اتفاق حرف می زند سرش را با اندوه تکان می دهد، چشم هایش را می بندد، آه می کشد و می گوید: «ترسناک بود، خیلی غم انگیز بود. می دانی،  والدین خوبی که اتفاق بدی برایشان افتاد.»
آنها همیشه برای ایجاد احساس گناه در ما از کودکان استفاده می کنند. پیام این گزارش این است که اگر شما مخالف ریزتراشه های کاشتی باشید، پس مخالف ایمنی کودکان و در نتیجه آدم بدی هستید. همانطور که تا حالا دیده اید که این روش در مورد مسائل مختلف جواب داده است. ولی از زیان های بالقوه ای که ریزتراشه های هویتی صادر شده توسط دولت می توانند باعث شوند چیزی نمی شنویم. به جای آن هر چه می شنویم درباره «مزایای بالقوه» و در این باره است که چگونه وضعیت «برای کودکان» بسیار ایمن تر خواهد شد.

ما حقیقتا در روزگاری آخرالزمانی زندگی می کنیم و بسیاری از ما می توانیم ببینیم که این اوضاع و شرایط رو به کجا دارد. شوربختانه ما می توانیم  تمام مدت شکایت کنیم که ما چیزی خلاف این را می خواهیم، ولی دستور کارهای موجود ما را از حرکت رو به جلو بازمی دارد.
مدتی نه چندان قبل یک شرکت در ویسکانسین از تری اسکوئر مارکت خواست تا کاشت ریزتراشه ها را روی کارکنانش «به شکل داوطلبانه» آغاز کند. بعد از این تصمیم یو اس ای تودی مقاله ای منتشر کرد با عنوان «درنهایت همه تراشه دار می شوید» که در آن آمده بود: «بعد از نصب ریزتراشه هایی در بدن کارکنان شرکتی در ویسکانسین، اینترنت پر شده است از مطالبی در این باره.»
می توانید حقه های روانشناسی را که علیه ما به کار گرفته می شوند در لا به لای این پیام ها مشاهده کنید؟ آنها می خواهند که شما باور کنید این کاراجتناب ناپذیر است و در نهایت هر کسی که اطراف شماست تسلیم شده و تراشه دار خواهد شد.
اما برای من و خانواده ام چنین نیست؛ ما هیچگاه تحت هیچ شرایطی تراشه دار نخواهیم شد. خیلی از چیزها در ابتدا «داوطلبانه» است، اما برای حدس زدن اینکه این داستان به کجا ختم می شود لازم نیست انسان نابغه باشد.

 نویسنده: مایکل اسنایدر Michael Snyderنویسنده، سخنران و فعال سیاسی

فارسنام و نام خانوادگی:
متن:
تصویر:
تاریخ ثبت : چهارشنبه 28 فروردين 1398 ساعت 50 : 12
کیوی حاوی انتقال‌دهنده عصبی است که کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد.
ادامه مطلب
با کیوی خواب بهتری داشته باشید
تاریخ ثبت : چهارشنبه 28 فروردين 1398 ساعت 49 : 12
مکان های برفی، نقاطی مناسب برای استفاده از صفحات خورشیدی به منظور تولید برق نیستند. اما محققان وسیله ای تازه برای تولید الکتریسیته از خود برف ابداع کرده اند.
ادامه مطلب
تولید برق از برف و باران
تاریخ ثبت : چهارشنبه 28 فروردين 1398 ساعت 46 : 12
ستاره‌شناسان روز جمعه به تماشای پدیده نجومی «ماه صورتی» خواهند نشست.
ادامه مطلب
پدیده نجومی ماه صورتی را از دست ندهید
تاریخ ثبت : چهارشنبه 28 فروردين 1398 ساعت 39 : 12
ستاره شناسان از شناسایی غارها و دریاچه هایی در سطح قمر تایتان سیاره زحل خبر داده اند که شباهت های زیادی به غارها و دریاچه های کره زمین دارد.
ادامه مطلب
شگفتی ستاره شناسان از شباهت های قمر زحل به زمین
تاریخ ثبت : چهارشنبه 28 فروردين 1398 ساعت 37 : 12
در سایت خرید و فروش آنلاین «ای بی»، اسکلت یک بچه «تی رکس» با قیمت ۲.۹ میلیون دلار برای فروش عرضه شده است!
ادامه مطلب
حراج اسکلت دایناسور در سایت «ای بی»!
تاریخ ثبت : چهارشنبه 28 فروردين 1398 ساعت 35 : 12
محققان سوئیسی نوعی غشای لیپیدی زیستی ابداع کرده اند که از یخ زدن آب جلوگیری می کند.
ادامه مطلب
آبی که یخ نمی زند!
تاریخ ثبت : دوشنبه 26 فروردين 1398 ساعت 07 : 13
نتایج پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که قابلیت حیات در دیگر سیارات به وجود نشانگرهای زیستی‌ که حیات را در زمین ممکن کرده‌اند، وابسته نیست و باید به بررسی عناصر دیگری دراین‌باره پرداخت.
ادامه مطلب
حیات فرازمینی و نشانگرهای زیستی کره زمین
تاریخ ثبت : دوشنبه 26 فروردين 1398 ساعت 06 : 13
محققان چینی به مکانیسم نحوه تاثیر استرس مزمن بر ابتلا به سرطان سینه پی بردند که می‌تواند منجر به درمان‌های بالینی سرطان در آینده شود.
ادامه مطلب
استرس مزمن موجب ابتلا به سرطان سینه می‌شود
تاریخ ثبت : دوشنبه 26 فروردين 1398 ساعت 04 : 13
دانشمندان می‌گویند با استفاده از فناوری‌های نانو، هوش مصنوعی و دیگر محاسبات طی دهه‌های آینده مغز انسان به رایانه وصل می‌شود.
ادامه مطلب
مغز انسان به رایانه وصل می‌شود
تاریخ ثبت : دوشنبه 26 فروردين 1398 ساعت 01 : 13
بزرگترین هواپیمای جهان سرانجام با موفقیت پرواز کرد. این هواپیمای 250 تنی دارای بالی به پهنای 117 متر بوده و دو بدنه مجزا دارد.
ادامه مطلب
بزرگترین هواپیمای جهان سرانجام پرواز کرد

با کیوی خواب بهتری داشته باشید تولید برق از برف و باران پدیده نجومی ماه صورتی را از دست ندهید شگفتی ستاره شناسان از شباهت های قمر زحل به زمین حراج اسکلت دایناسور در سایت «ای بی»! آبی که یخ نمی زند! حیات فرازمینی و نشانگرهای زیستی کره زمین استرس مزمن موجب ابتلا به سرطان سینه می‌شود مغز انسان به رایانه وصل می‌شود بزرگترین هواپیمای جهان سرانجام پرواز کرد شکلات تلخ بخورید تا پیر نشوید آنتن جیبی ارتباطات را در هر شرایطی برقرار می کند کشف روشی جدید برای مقابله با اوتیسم با تصفیه هوای ضد آلرژی سالم بمانید همسایه غول پیکر نزدیکترین سیاره به منظومه شمسی شناسایی شد کمک اسپیس‌ایکس به ناسا برای انحراف یک سیارک پاناسونیک نمایشگر کاملا شفاف ساخت افزایش قدرت حافظه با مصرف سیر نخستین تصویر واقعی از ابر سیاهچاله منتشر شد سرمایه‌گذاری سنگین عربستان و امارات روی آینده خورشیدی تبدیل مغز افراد مسن به مغز جوانان ۲۰ ساله! حالت جدید مواد کشف شد/ همزمانی جامد و مایع در پتاسیم در صورت برخورد سیارکها با زمین حیات تا میلیون‌ها سال نابود می‌شود مردم آمریکا یک چهارم روز خود را در «فضای مجازی» می‌گذرانند ساخت منبع لیزری برای تشخیص ذرات آلاینده هوا نسل بعدی آیفون‌ها بو را تشخیص می‌دهند هوش مصنوعی آی بی ام از خاطرات خود می آموزد هوش مصنوعی به کمک سربازان می‌آید چشم‌ها از بیماری آلزایمر خبر می‌دهند درمان بیماری های روحی با 20 دقیقه طبیعت گردی اثبات رابطه آلزایمر و بیماری‌های لثه بلندترین درخت گرمسیری جهان با ۱۰۰ متر ارتفاع کشف شد پروتئینی که افراد مبتلا به دیابت را از افت قند نجات می‌دهد ربات‌ها در ماه پایگاه خواهند ساخت تشخیص علائم اولیه سرطان با یک فناوری تصویربرداری جدید کشف فسیل وال چهارپا دانشمندان را شگفت زده کرد ایستگاه فضایی مملو از باکتری و قارچ است ویروس ایدز با موفقیت نابود شد جوان کردن مغز ممکن می‌شود شارژ خودروهای الکتریکی تنها در ۱۰ دقیقه کاوشگر خورشیدی پارکر به نزدیک‌ترین فاصله از مرکز خورشید رسید پرواز تاکسی هوایی خودران در وین دومین پرواز فضا پیمای اسپیس ایکس دقیق‌ترین ساعت مچی جهان ساخته شد هوش مصنوعی که زمان ترک شغل کارمندان را پیش بینی می‌کند شناسایی سلول‌های مغزی کنترل‌کننده خاطرات بد دستگاه ردیاب فلزات که به گوشی وصل می‌شود رونمایی از طویل‌ترین اتوبوس برقی دنیا کشف دومین سیاره بدون ماده تاریک شناسایی سلول‌های سرطانی بدون نیاز به نمونه‌برداری حقایق جالبی درباره سکسکه که احتمالا از آن خبر ندارید شناسایی فسیل ماهی های 66 میلیون ساله در آمریکا درمان جراحت استخوان با ماده تولیدی چاپگر سه بعدی پیراهن های هوشمند 3 دلاری با قابلیت تغییر رنگ احتمال فوران مجدد و روان‌شدن سیل ازچالش‌های دماوند یک قورباغه برزیلی اسکلت فلورسنت دارد شرکت خصوصی نیوزلندی ماهواره به فضا فرستاد تحویل نمونه‌های آزمایشگاهی با پهپاد! ناباروری خطر ابتلا به سرطان‌ را افزایش می‌دهد ۲ ماه در رختخواب بمانید و ۱۴ هزار پوند دریافت کنید!
علم آنلاین : آخرین یافته های علمی جهان
خبرهای دست اول از منابع معتبر -- با علم آنلاین در علم آنلاین باشید!

نظرات و پیشنهادات

عضویت در سایت

پشتیبانی آنلاین

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن:

نام کاربری:
کلمه عبور:
کلمه عبور را بخاطر بسپار
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
عضویت در سایت

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
شماره موبایل:
گفتگو با:


کتاب دانلود : دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی روز دنیا. هرگونه کپی برداری از محتوا، قالب، و طرح های به کار رفته در این سایت شرعا و قانونا ممنوع می باشد، و پیگرد قانونی دارد.