جستجو در کتاب ها   جستجو در مقالات   جستجو در کل سایت
تاریخ ثبت : چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 45 : 13     اخبار علمی
مهندسان مستقر در پایگاه پرتاب‌های فضایی بایکونور ناو کیهانی سایوز ام.اس-12 را برای پرتاب فردا(پنجشنبه) آماده می‌کنند. این سفینه 14 مارس 2019 با سه سرنشین به نامهای آلکسی آوچینین فضانورد سازمان فضایی روسیه روسکاسموس، نیکلاس هیگ و کریستینا کخ فضانوردان سازمان فضایی آمریکا(ناسا) راهی مدار زمین می‌شود. کتاب دانلود - دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی

به گزارش کتاب دانلود به نقل از ایسنا: آلکسی آووچینین و نیک هیگ قرار بود در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۸ به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کنند اما به دلیل نقص فنی موشک سایوز اف.گ این کار انجام نشد و سیستم نجات اضطراری آنها را از نیمه راه به زمین برگرداند.

بر اساس اطلاعیه ناسا و روسکاسموس، پرتاب سایوز ام.اس -۱۲ بطور مستقیم پخش خواهد شد و علاقمندان می‌توانند این مراسم را بطور لحظه‌ای تماشاگر باشند. این ناو قرار است در مسیری ۴ ساعته خود را به ایستگاه فضایی بین المللی برساند.

سایوز ام.اس -۱۲ یکصد و چهل و یکمین ناو سایوز از سال ۱۹۶۷ است که به شکل سرنشین‌دار برای حمل فضانورد به مدار زمین مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. این سفینه که بیش از ۷ تن وزن دارد تاکنون با حفظ بدنه و طراحی اصلی، تغییرات زیادی به لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری داشته و از سال ۲۰۱۶ کامل‌ترین نوع آن با عنوان "سایوز ام.اس" در خدمت حمل فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی است.

آشنایی با سرنشینان ناو سایوز ام.اس -۱۲

آلکسی آوچینین
آلکسی آوچینین فرمانده ناو کیهانی سایوز ام.اس -۱۲ متولد ۲۸ سپتامبر ۱۹۷۱ در شهر ریبینسک از منطقه یاروسلاول روسیه است. از سن ۱۵ سالگی عضو باشگاه خلبانی بود و بعد از پایان تحصیلات متوسطه به آموزشگاه نیروی هوایی روسیه روی آورد و آن را با تخصص مهندسی خلبانی به پایان برساند. در سال ۲۰۰۶ داوطلب فضانوردی شد و توانست با طی آموزشی دو ساله در سال ۲۰۰۹ رسماً گواهینامه فضانوردی دریافت کند.
در اولین پرواز فضایی در ۱۸ مارس ۲۰۱۶ آوچینین سمت فرماندهی ناو کیهانی سایوز تی.ام -۲۰ ام را بر عهده داشت و به همراه اولگ سکریپوچکا و جفری ویلیامز به فضا پرتاب شد؛ سفری که ۱۷۲ روز طول کشید نام وی را به عنوان پانصد و چهل و هفتمین فضانورد جهان و یکصد و بیستمین کیهان نورد روسیه به ثبت رساند. اما ماموریت دوم او در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۸ به دلیل نقص فنی موشک بالا برنده سفینه سایوز ام.اس -۱۰ با فرود اضطراری این ناو ناکام ماند.

نیکلاس هیگ
نیکلاس هیگ سرهنگ دوم، نیروی هوایی آمریکا، متولد ۲۵ سپتامبر ۱۹۷۵ در شهر بلویل کانزاس، در سال ۲۰۱۳ به جرگه فضانوردان ناسا پیوست.
او فارغ التحصیل آکادمی نیروی هوایی آمریکا در کلرادو اسپرینگز است. همچنین درجه مهندسی خود را از مؤسسه فناوری ماساچوست گرفته است. او در سفر نیمه تمام سایوز ام.اس -۱۰ که با فرود اضطراری این ناو ناکام ماند همراه آوچینین بود.

کریستینا کخ
کریستینا کخ متولد ۲۹ ژانویه ۱۹۷۹ در سال ۲۰۱۳ توسط ناسا به عنوان فضانورد انتخاب شد و در ژوئیه ۲۰۱۵ دوره آموزش فضانوردی را تکمیل کرد.

وی فارغ التحصیل دانشکده علوم و ریاضیات دورهام کارولینای شمالی (۱۹۹۷)، کارشناسی علوم مهندسی برق (۲۰۰۱) دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی است.

کخ چند سال به عنوان مهندس برق در آزمایشگاه مرکز فضایی گدارد ناسا کار می کرد. او در سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ در برنامه تحقیقاتی قطب جنوب فعالیت داشت از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹، به عنوان مهندس برق در بخش فضایی آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جان هاپکینز به توسعه ابزارهای فضایی مشغول بود.

وی به خاطر کارهای تحقیقاتی مختلف خود موفق به دریافت جوایز مختلفی از جمله مدال خدمات قطب جنوب کنگره آمریکا و جایزه پیشرفت گروه ناسا شده است.نام و نام خانوادگی:
متن:
تصویر:
تاریخ ثبت : دوشنبه 5 فروردين 1398 ساعت 38 : 18
هر روزه در دنیا اخبار افرادی را می‌شنویم که با علم‌شان دنیا را تغییر داده‌اند اما آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که علم و پیشرفت و همکاری در کنار شخصی که دوستش دارید چقدر می‌تواند لذتبخش باشد؟
ادامه مطلب
وقتی علم و عشق کنار هم قرار می‌گیرند - 7 زوج دانشمند که دنیا را تغییر دادند
تاریخ ثبت : يكشنبه 4 فروردين 1398 ساعت 07 : 15
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، تماشای بیش از حد تلویزیون در میانسالی خطرناک است و ریسک بروز آلزایمر را افزایش می‌دهد.
ادامه مطلب
تماشای تلویزیون در میانسالی خطرناک است
تاریخ ثبت : يكشنبه 4 فروردين 1398 ساعت 06 : 15
پژوهشگران آمریکایی، اپلیکیشن جدیدی برای اسپیکرهای هوشمند طراحی کرده‌اند که می‌تواند به پزشکان در جراحی دقیق‌تر کمک کند.
ادامه مطلب
جراحی دقیق‌تر با کمک اسپیکر هوشمند!
تاریخ ثبت : يكشنبه 4 فروردين 1398 ساعت 03 : 15
دانشمندان چینی موفق به ساخت فلز مایع کشسانی شدند که می‌تواند در انواع جهت‌ها با استفاده از یک آهنربا حرکت کند.
ادامه مطلب
ساخت فلز مایع کشسانی با قابلیت حرکت
تاریخ ثبت : يكشنبه 4 فروردين 1398 ساعت 00 : 15
طبق گفته محققان، بروکلی به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان و ویتامین K به تقویت حافظه کمک می‌کند.
ادامه مطلب
برای تقویت عملکرد مغز؛ قبل از امتحان بروکلی بخورید
تاریخ ثبت : يكشنبه 4 فروردين 1398 ساعت 58 : 14
پژوهشگران آمریکایی در مطالعه اخیر خود اظهار کرده‌اند، هنگامی که انسان‌ها اشتباه می‌کنند، اندازه مردمک چشم آنها تغییر می‌کند.
ادامه مطلب
 اندازه مردمک چشم‌ هنگام اشتباه کردن تغییر می‌کند
تاریخ ثبت : يكشنبه 4 فروردين 1398 ساعت 57 : 14
دانشمندان روس ماده‌ای برای درمان بیماری پارکینسون یافتند.
ادامه مطلب
امید برای درمان بیماری پارکینسون
تاریخ ثبت : چهارشنبه 29 اسفند 1397 ساعت 34 : 20
پژوهشگران "دانشگاه ملی سنگاپور" در مطالعه اخیرشان با الهام از عروس دریایی موفق به طراحی و توسعه یک پوست الکترونیکی که قابلیت خودترمیمی و بسط یافتن دارد، شده‌اند.
ادامه مطلب
 توسعه پوست الکترونیکی با الهام از عروس دریایی
تاریخ ثبت : چهارشنبه 29 اسفند 1397 ساعت 33 : 20
ستاره شناسان اخیراً موفق به شناسایی یک تپ اختر عجیب شده‌اند.
ادامه مطلب
 سفر در فضا با سرعت فضایی
تاریخ ثبت : چهارشنبه 29 اسفند 1397 ساعت 32 : 20
۴ ساعت پس از لحظه اعتدال ربیعی و آغاز بهار سال ۱۳۹۸ شمسی، درخشش ماه به حداکثر می رسد و پدیده ابر ماه در آسمان قابل مشاهده است.
ادامه مطلب
بهار با ابرماه آغاز می شود/ درخشش حداکثری ماه

وقتی علم و عشق کنار هم قرار می‌گیرند - 7 زوج دانشمند که دنیا را تغییر دادند به مناسبت 17 رجب سالروز بزرگداشت شهادت حضرت شاهچراغ (ع) - چگونگی به شهادت رسیدن امین ولایت تماشای تلویزیون در میانسالی خطرناک است جراحی دقیق‌تر با کمک اسپیکر هوشمند! ساخت فلز مایع کشسانی با قابلیت حرکت برای تقویت عملکرد مغز؛ قبل از امتحان بروکلی بخورید اندازه مردمک چشم‌ هنگام اشتباه کردن تغییر می‌کند امید برای درمان بیماری پارکینسون توسعه پوست الکترونیکی با الهام از عروس دریایی سفر در فضا با سرعت فضایی بهار با ابرماه آغاز می شود/ درخشش حداکثری ماه افتتاح بلندترین برج چوبی جهان در نروژ با مصرف خرما باهوش‌ترباشید کاهش فشار خون با پالس‌های فراصوت انسان‌ میدان مغناطیسی زمین را حس می‌کند تولید سوخت هیدروژن از آب دریا رشد یک مغز کوچک در دست دانشمندان ۴ دستگاه هوشمند برای خانه‌تکانی مغز رباتیک به ربات‌ها آموزش می‌دهد فرانسوی‌ها موتورسیکلت پرنده ساختند صدا و نوردرمانی راه دیگری برای درمان آلزایمر یک منظومه شمسی در حال شکل گیری کشف شد عطارد نزدیک‌ترین سیاره به زمین است نه زهره! ایلان ماسک از سپر حرارتی لانه زنبوری رونمایی کرد استفاده از پهپاد برای تحویل بسته به کشتی‌های فراساحلی کنترل سرطان پروستات با مصرف قهوه! آزمایش عرق بدن جایگزین آزمایش خون می‌شود ربات‌ها به کمک تماشاگران معلول المپیک توکیو می‌آیند اطلاعات تازه در مورد دوربین آیفون 11 ابداع یک فناوری که استخوان‌ها را بازسازی می‌کند! شناسایی ضعیف‌ترین سیگنال‌های کهکشان با رادیوی کوانتومی سیارکی با عرض ۳۹ متر از کنار زمین رد می شود رونمایی از خودروی جدید تسلا | قیمت پایه ۳۹ هزار دلار احتمالا یک زن اولین بشری است که پا به مریخ می‌گذارد سه سرنشین سایوز با موفقیت به ایستگاه فضایی رسیدند بازیابی ژنتیک بینایی برای اولین بار در جهان تمام یخ‌های قطب جنوب ذوب می‌شود روایتی از سومین سیاره بزرگ منظومه شمسی سفر فضایی عامل بروز تب‌خال است! بررسی سلول‌های بدن با نانو ربات گسترش سلاح‌های فضایی آمریکا تا سال 2023 زاکربرگ رایانه‌ای برای خواندن فکر انسان‌ها می‌سازد حلقه جادویی اصوات مزاحم را از بین می‌برد روس‌ها برسر اعزام گردشگر به فضا با آمازون وارد رقابت شدند پایان ساخت خورشید مصنوعی چین در سال جاری سیستم موقعیت یابی اختصاصی انگلیسی ها در آستانه راه اندازی هواوی در نبرد با آمریکا سیستم عامل اختصاصی می سازد تست ساده پوست استعداد افراد برای ابتلا به بیماری‌های روحی را نشان می‌دهد ساخت ایستگاه پزشک آنلاین برای ویزیت بیماران بوئینگ زیردریایی جدید رباتیک می‌سازد ساخت لنز هایی که از نابینایی جلوگیری می‌کنند ربات‌ها جایگزین خبرنگاران می‌شوند افراد نابینا هم می‌توانند عکس‌ها را درک کنند تویوتا کانسپت ماه‌نورد ژاکسا را رونمایی کرد نوزادان، غریبه و آشنا را از روی صدای خنده تشخیص می‌دهند کاهش اختلال شناختی با مصرف قارچ! آخرین محل استقرار کاوشگر فرصت در مریخ تبدیل فلز مایع به پلاسما برای نخستین بار سایوز ام.اس-12 فردا عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌شود دستگاهی که چای و قهوه را لب‌سوز نگه می‌دارد
علم آنلاین : آخرین یافته های علمی جهان
خبرهای دست اول از منابع معتبر -- با علم آنلاین در علم آنلاین باشید!

نظرات و پیشنهادات

عضویت در سایت

پشتیبانی آنلاین

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن:

نام کاربری:
کلمه عبور:
کلمه عبور را بخاطر بسپار
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
عضویت در سایت

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
شماره موبایل:
گفتگو با:


کتاب دانلود : دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی روز دنیا. هرگونه کپی برداری از محتوا، قالب، و طرح های به کار رفته در این سایت شرعا و قانونا ممنوع می باشد، و پیگرد قانونی دارد.