جستجو در کتاب ها   جستجو در مقالات   جستجو در کل سایت
تاریخ ثبت : دوشنبه 19 فروردين 1398 ساعت 09 : 20     >
پژوهشی جدید نشان می دهد ایستگاه فضایی بین المللی مملو از باکتری ها و میکروارگانیسم هایی است که در روی زمین و در محیط های سربسته وجود دارند. این باکتری ها به انسان مرتبط هستند. کتاب دانلود - دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی

به گزارش کتاب دانلود به نقل از مهر: کاتالوگی کامل از باکتری و قارچ‌های موجود در ایستگاه فضایی بین‌المللی در تحقیقی در نشریه Micribiome منتشر شده است.

دکتر «کاستوری ونکاتسواران» محقق ارشد این پژوهش در آزمایشگاه JPL ناسا می‌گوید: پژوهش‌ها نشان داده میکروب‌های خاص در فضاهای سربسته در زمین روی سلامت انسان تأثیر می‌گذارند.

این امر برای فضانوردان و طی مأموریت‌های فضایی اهمیت بیشتری می‌یابد زیرا تغییراتی در سیستم ایمنی بدن آنها ایجاد می‌شود و از سوی دیگر به امکانات پزشکی پیشرفته زمینی دسترسی ندارند.

به‌هرحال این پژوهش نشان داده میکروب‌های موجود در ایستگاه فضایی بین‌المللی به انسان مرتبط هستند. مهمترین باکتری‌های موجود در این ایستگاه فضایی Staphylococcus (حدود ۲۶ درصد از کل میکروب‌های ایزوله شده)، Pantoea (حدود ۲۳ درصد) و Bacillus (حدود ۱۱ درصد) هستند.

علاوه بر آن، باکتری‌های موجود شامل ارگانیسم‌هایی هستند که در زمین پاتوژن های فرصت طلبانه تلقی می‌شوند. مانند Staphylococcus aureus که به طور معمول روی پوست و در مجرای بینی انسان زندگی می‌کند یا Enterobacter که مربوط به دستگاه گوارش است.

دکتر «چسینسکتا سیلاف» یکی از مؤلفان پژوهش می‌گوید: هنوز مشخص نیست این باکتری‌های فرصت طلب می‌توانند به بیماری در بدن فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی منجر شوند یا خیر. این روند به عوامل مختلفی وابسته است از جمله وضعیت سلامت هر فرد و چگونگی عملکرد هر ارگانیسم در محیط فضایی.

از سوی دیگر به گفته پژوهشگران دیگر حاضر در این تیم برخی از میکروارگانیسم های شناسایی شده در ایستگاه فضایی بین المللی از جمله مواردی هستند که در زمین به خوردگی منجر می‌شوند. اما باید نقش آنها در خوردگی ایستگاه فضایی بین‌المللی را بررسی کرد.

در همین راستا بر بررسی تأثیر احتمالی ارگانیسم‌های میکروبی و قارچی بر سلامت فضانوردان باید تأثیر احتمالی آنان بر ساختار ایستگاه نیز بررسی شود.نام و نام خانوادگی:
متن:
تصویر:
تاریخ ثبت : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 ساعت 27 : 21
کارخانه مشهور تولید نوشابه در دنیا اعلام کرد که از برنامه‌های تبلیغاتی برای تبلیغ برند خود توسط ماهواره‌ها در فضا دست کشیده است.
ادامه مطلب
 تبلیغ نوشابه در آسمان شب منتفی شد
تاریخ ثبت : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 ساعت 26 : 21
پژوهشگران کانادایی در بررسی جدیدی دریافتند که شاید خون کروکودیل بتواند یک راهبرد جدید برای درمان ایدز ارائه دهد.
ادامه مطلب
درمان ایدز با خون کروکودیل!
تاریخ ثبت : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 ساعت 25 : 21
یک شرکت چینی، نوعی عینک ابداع کرده که می‌تواند موسیقی پخش کند و جایگزین هدفون شود.
ادامه مطلب
 با این عینک، نیازی به هدفون ندارید!
تاریخ ثبت : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 ساعت 23 : 21
یک هواپیمای برقی نروژی که از جمله طرح‌های جاه طلبانه در این زمینه محسوب می‌شود برای نخستین بار بر فراز آسمان این کشور با موفقیت به پرواز درآمده است.
ادامه مطلب
رونمایی از هواپیمای برقی پیشرفته
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 22 : 16
محققان دانشگاه "بوستون"معتقدند که ورزش منظم هموچون پیاده‌روی می‌تواند آمادگی ذهنی و فیزیکی شما را افزایش داده و خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد.
ادامه مطلب
 خبری خوش برای افرادی که اهل پیادروی هستند
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 21 : 16
اینستاگرام به زودی تعداد لایک‌هایی که یک پست دریافت کرده است، را مخفی می‌کند.
ادامه مطلب
اینستاگرام تعداد لایک‌ ها را مخفی می‌کند!
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 18 : 16
سازمان فضایی آمریکا قصد دارد تا فضانوردانی را برای تحقیق، به قطب جنوب ماه بفرستد.
ادامه مطلب
ناسا فضانورد به قطب جنوب ماه می‌فرستد
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 18 : 16
سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد که یک اسپری بینی جدید را برای درمان افسردگی طولانی‌مدت تأیید کرده است.
ادامه مطلب
یک اسپری که با افسردگی مقابله می‌کند
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 05 : 16
دانشجویان رشته مهندسی پزشکی دانشگاه رایس (Rice) یک سرنگ اپی‌نفرین به شکل ساعت مچی ساخته‌اند که حمل آن نسبت به سرنگ‌های رایج خیلی آسان‌تر است و می‌تواند زندگی افراد را نجات دهد.
ادامه مطلب
 سرنگ حیات‌بخشی که همیشه همراهتان خواهد بود
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 04 : 16
دانشمندان دانشگاه "هاروارد " به تازگی دریافتند که سفر در "کرمچاله‌ها" در فضا شاید از نظر تئوری ممکن باشد اما برای انسان مناسب نیست.
ادامه مطلب
کرمچاله‌ها وجود دارند ولی سفر فضایی انسان در آنها ممکن نیست

نظرات و پیشنهادات

عضویت در سایت

پشتیبانی آنلاین

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن:

نام کاربری:
کلمه عبور:
کلمه عبور را بخاطر بسپار
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
عضویت در سایت

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
شماره موبایل:
گفتگو با:


کتاب دانلود : دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی روز دنیا. هرگونه کپی برداری از محتوا، قالب، و طرح های به کار رفته در این سایت شرعا و قانونا ممنوع می باشد، و پیگرد قانونی دارد.