جستجو در کتاب ها   جستجو در مقالات   جستجو در کل سایت
تاریخ ثبت : دوشنبه 26 فروردين 1398 ساعت 07 : 13     >
نتایج پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که قابلیت حیات در دیگر سیارات به وجود نشانگرهای زیستی‌ که حیات را در زمین ممکن کرده‌اند، وابسته نیست و باید به بررسی عناصر دیگری دراین‌باره پرداخت. کتاب دانلود - دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی

به گزارش کتاب دانلود به نقل از همشهری: با استناد به مقاله جدید «رامسس رامیرز» پژوهشگر موسسه علم حیات زمینی (ELSI) و موسسه علم فضا (SSI) و همکارانش تحت عنوان پیش‌بینی‌ها در مورد کمربند حیات و نحوه محک آن‌ها، یکی از مشکلات عمده در مورد مسئله امکان وجود حیات فرازمینی در سیاره‌های فرا خورشیدی (exoplanet)، فرضیات ارائه‌شده دراین‌باره هستند.

از آنجا ‌که کمربندهای حیات اکنون به‌عنوان تنها میزبانان حیات شناخته می‌شوند، در اغلب تعاریف ارائه‌شده، وجود آب در سطح آن‌ها به‌طور پیش‌فرض در نظر گرفته می‌شود. در این تعاریف، همچنین این‌طور فرض می‌شود که حیات فرا زمینی به وجود یک سیاره سنگی (زمین‌سان) با ساخت‌های زمینی نیاز دارد که به دور ستاره‌ای گرم و درخشان می‌چرخد.

با این‌حال پژوهش‌های جدید تردیدهایی را درباره بسیاری از این فرضیات مطرح می‌کنند. از جمله این پژوهش‌ها می‌توان به مطالعاتی اشاره کرد که نشان داده‌اند وجود اکسیژن در اتمسفر یک سیاره به‌خودی‌خود به معنای وجود حیات در آن نیست به‌ویژه اگر این اکسیژن محصول تجزیه شیمیایی باشد و نه فتوسنتز.

دیگر پژوهش‌ها نیز نشان داده‌اند که وجود گاز اکسیژن در دوره‌های ابتدایی تکامل یک سیاره، می‌تواند از ایجاد گونه‌های اولیه حیات در آن جلوگیری کند.

نتایج مطالعات مشابه نیز نشان داده‌اند که زمین تک تونیک‌های صفحه‌ای (plate tectonics) لازمه ظهور حیات در یک سیاره نبوده و سیارات آبی» ممکن است امکان پشتیبانی از حیات را نداشته باشند.

از همه مهم‌تر تحقیقات تئوریکی هستند که نشان داده‌اند امکان تکامل حیات در اقیانوس‌های متان و آمونیاک موجود در دیگر اجرام آسمانی نیز وجود دارد. تایتان (Titan) بزرگ‌ترین قمر سیاره کیوان، مثال بارزی در تائید این فرضیه است. محیط این قمر غنی از ترکیبات آلی بوده و به باور دانشمندان امکان حیات فرا زمینی در آن وجود دارد.

اما با این ‌وجود، دانشمندان همچنان برای تخمین امکان حیات فرا زمینی در سیارات دیگر به دنبال نشانگرهای زیستی‌ چون آب و کربن دی‌اکسید هستند که با حیات در کره زمین که به‌عنوان تنها سیاره با قابلیت میزبانی جانداران زنده شناخته می‌شود، مرتبط است.نام و نام خانوادگی:
متن:
تصویر:
تاریخ ثبت : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 ساعت 27 : 21
کارخانه مشهور تولید نوشابه در دنیا اعلام کرد که از برنامه‌های تبلیغاتی برای تبلیغ برند خود توسط ماهواره‌ها در فضا دست کشیده است.
ادامه مطلب
 تبلیغ نوشابه در آسمان شب منتفی شد
تاریخ ثبت : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 ساعت 26 : 21
پژوهشگران کانادایی در بررسی جدیدی دریافتند که شاید خون کروکودیل بتواند یک راهبرد جدید برای درمان ایدز ارائه دهد.
ادامه مطلب
درمان ایدز با خون کروکودیل!
تاریخ ثبت : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 ساعت 25 : 21
یک شرکت چینی، نوعی عینک ابداع کرده که می‌تواند موسیقی پخش کند و جایگزین هدفون شود.
ادامه مطلب
 با این عینک، نیازی به هدفون ندارید!
تاریخ ثبت : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 ساعت 23 : 21
یک هواپیمای برقی نروژی که از جمله طرح‌های جاه طلبانه در این زمینه محسوب می‌شود برای نخستین بار بر فراز آسمان این کشور با موفقیت به پرواز درآمده است.
ادامه مطلب
رونمایی از هواپیمای برقی پیشرفته
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 22 : 16
محققان دانشگاه "بوستون"معتقدند که ورزش منظم هموچون پیاده‌روی می‌تواند آمادگی ذهنی و فیزیکی شما را افزایش داده و خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد.
ادامه مطلب
 خبری خوش برای افرادی که اهل پیادروی هستند
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 21 : 16
اینستاگرام به زودی تعداد لایک‌هایی که یک پست دریافت کرده است، را مخفی می‌کند.
ادامه مطلب
اینستاگرام تعداد لایک‌ ها را مخفی می‌کند!
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 18 : 16
سازمان فضایی آمریکا قصد دارد تا فضانوردانی را برای تحقیق، به قطب جنوب ماه بفرستد.
ادامه مطلب
ناسا فضانورد به قطب جنوب ماه می‌فرستد
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 18 : 16
سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد که یک اسپری بینی جدید را برای درمان افسردگی طولانی‌مدت تأیید کرده است.
ادامه مطلب
یک اسپری که با افسردگی مقابله می‌کند
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 05 : 16
دانشجویان رشته مهندسی پزشکی دانشگاه رایس (Rice) یک سرنگ اپی‌نفرین به شکل ساعت مچی ساخته‌اند که حمل آن نسبت به سرنگ‌های رایج خیلی آسان‌تر است و می‌تواند زندگی افراد را نجات دهد.
ادامه مطلب
 سرنگ حیات‌بخشی که همیشه همراهتان خواهد بود
تاریخ ثبت : شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 04 : 16
دانشمندان دانشگاه "هاروارد " به تازگی دریافتند که سفر در "کرمچاله‌ها" در فضا شاید از نظر تئوری ممکن باشد اما برای انسان مناسب نیست.
ادامه مطلب
کرمچاله‌ها وجود دارند ولی سفر فضایی انسان در آنها ممکن نیست

نظرات و پیشنهادات

عضویت در سایت

پشتیبانی آنلاین

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن:

نام کاربری:
کلمه عبور:
کلمه عبور را بخاطر بسپار
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
عضویت در سایت

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
شماره موبایل:
گفتگو با:


کتاب دانلود : دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی روز دنیا. هرگونه کپی برداری از محتوا، قالب، و طرح های به کار رفته در این سایت شرعا و قانونا ممنوع می باشد، و پیگرد قانونی دارد.