جستجو در کتاب ها   جستجو در مقالات   جستجو در کل سایت
تاریخ ثبت : يكشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 36 : 22     میکروب شناسی جاوتز
میکروب شناسی پزشکی جاوتز (ترجمه: جهاندیده و جهاندیده)

میکروب شناسی پزشکی جاوتز (2016- ویراست بیست و هفتم)

جهاندیده و جهاندیده

جاوتز، ملنیک، آدلبرگ

 

  • برای مطالعه آنلاین فصل ها، بر روی فهرست کتاب، در ادامه همین مطلب کلیک نمائید.

 

پیشگفتار نویسندگان

ویرایش بیست و هفتم از کتاب میکروب شناسی پزشکی جاوتز، ملنیک، و آدلبرگ همچنان اهداف ویرایش نخست کتاب را، که در سال 1954 به چاپ رسیده است، حفظ نموده است. علاوه بر آن، در ویرایش بیست و هفتم، با توسعه شگرف در دانش پزشکی در نتیجه ی مکانیسم های ملکولی، پیشرفت ها در درک ما از بیماری زایی میکروبی، و کشف پاتوژن های نو، تمامی فصل ها کاملاً بازنگری شده اند.

فصل 47، «اصول میکروب شناسی پزشکی» و فصل 48، «علت ها و ارتباطات بالینی» به منظور بازتاب انفجار کنونی در شیوه های جدید تشخیصی در چند سال گذشته، به علاوه درمان های جدید برای بیماری های عفونی، به روز شده اند.   

نویسندگان امیدوار اند که تغییرات به وجود آمده در ویرایش فعلی بتواند برای دانشجویان میکروب شناسی سودمند واقع گردد.

کارِن سی کارول - جِفری اِی هوبدِن - استیو میلِر - استفان اِی مورس - تیموتی اِی مِیتزنِر - باربارا دِتریک - توماس جی میتشِل - جیمز اچ مَکِرو - جودی اِی ساکاناری

 

پیشگفتار مترجمین
 
میکروب شناسی پزشکی شاخه ای از پزشکی است که به پیشگیری، تشخیص، و درمان بیماری های عفونی می پردازد. وانگهی، این رشته از علم انواعی از کاربرد های بالینی میکروب ها در بهبود سلامت را مورد مطالعه قرار می دهد. چهار نوع از میکروارگانیسم ها وجود دارند که مسبب بیماری های عفونی هستند : باکتری ها، قارچ ها، انگل ها، و ویروس ها.

یک میکروب شناس پزشکی خصوصیات پاتوژن ها، راه های انتقال، و مکانیسم های عفونت و رشد آنها را مطالعه می نماید. با استفاده از این اطلاعات می توان درمان را طراحی نمود.

میکروب شناسان پزشکی پاتوژن ها را شناسایی کرده، گزینه های درمانی را پیشنهاد می دهند، و از این رو غالباً به عنوان مشاوران پزشکان ایفای نقش می کنند. از دیگر وظایف آنها عبارت است از : شناسایی خطرات بالقوه برای سلامت جامعه یا نظارت بر تکامل سویه های بالقوه ویرولانت یا مقاوم از میکروب ها، آموزش جامعه و کمک به طراحی شیوه های بهداشتی. آنها همچنین ممکن است به پیشگیری از وقوع اپیدمی ها و شیوع بیماری ها کمک نمایند یا در کنترل آنها مؤثر باشند. توسعه آنتی بیوتیک ها از گونه های غیر پاتوژن یا ابداع دیگر روش های درمانی نیز از جمله وظایف میکروب شناسان به شمار می رود.

کتاب پیش رو، کـه ترجمه ی ویـرایش بیـست و هفتم از کتـاب Jawetz, Melnick, & Adelberg’s Medical Microbiology است سعی نموده است تا ترجمه ای متفاوت و نو را ارائه دهد.
 

حسن جهاندیده حسین جهاندیده

 

فهرست کتاب

 


میکروب شناسی پزشکی جاوتز (2016, ویراست بیست و هفتم) جهاندیده و جهاندیده , جاوتز، ملنیک، آدلبرگ ,

نام و نام خانوادگی:
متن:
تصویر:
تاریخ ثبت : دوشنبه 22 تير 1394 ساعت 02 : 4
همه هست آرزویم که ببینم از تو رویی.. چه زیان تو را که من هم برسم به آرزویی.. برای مطالعه دل نوشته ها و ارسال دل نوشته های جدید لطفا به ادامه مطلب بروید.
ادامه مطلب
دل نوشته ها و نامه ها به امام مهدی (عج)

نظرات و پیشنهادات

عضویت در سایت

پشتیبانی آنلاین

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن:

نام کاربری:
کلمه عبور:
کلمه عبور را بخاطر بسپار
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
عضویت در سایت

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
شماره موبایل:
گفتگو با:


کتاب دانلود : دانلود کتاب های علمی و دانشگاهی روز دنیا. هرگونه کپی برداری از محتوا، قالب، و طرح های به کار رفته در این سایت شرعا و قانونا ممنوع می باشد، و پیگرد قانونی دارد.