کتاب دانلود کتاب های فارسیعلوم انسانی
مدیریت استراتژیک منابع انسانی و روابط کاری (چشم انداز بین المللی)
مدیریت استراتژیک منابع انسانی و روابط کاری (چشم انداز بین المللی)

سال انتشار: 1399
تعداد صفحات: 384
زبان فایل: فارسی
حجم فایل: 4MB
قیمت: 180,000ريال

افزودن به سبد دانلود

ناشر: ندای کارآفرين

شابک: 7-482728-600-978

در جهان امروز به منظور پاسخگویی به مسئله های رقابتی که سازمان ها با آن مواجه هستند و نیل به اهداف و بقا و سودآوری در فضای پویای موجود؛ یکی از مولفه هایی که تاثیر به سزایی در موفقیت سازمان ها دارد توجه به مدیریت استراتژیک منابع انسانی است. ضرورت مدیریت استراتژیک منابع انسانی سبب شده که هیچ سازمانی نمی تواند از برنامه ریزی در این بخش چشم پوشی کند. اهمیت روزافزون مدیریت استراتژیک منابع انسانی ما را بر آن داشت با بررسی منابع روز دنیا یکی از بهترین کتاب های موجود در این عرصه را شناسایی و ترجمه کنیم.

این کتاب توسط پژوهشگری نگارش شده است که آگاهی و مهارت خوبی در این رشته دارد و تمرکز مستمر وی بر بررسی مدیریت استراتژیک منابع انسانی در زمینه بین المللی، صنایع خدماتی با فناوری پیشرفته و دانش محور را پوشش می دهد که محتوا و کاربرد آن در این کتاب پژوهش محور در­هم­تنیده است. یکی دیگر از مزایای مهم این کتاب استفاده از مطالعات موردی است که از کشورهای منتخب به دقت انتخاب شده است که بینش های مهمی را برای دانشجویان، دانشگاهیان و سایر خوانندگان فراهم می کند. این کتاب مجموعه ای از یافته های کلیدی در خصوص چگونگی تاثیر تغییر و تغکر استراتژیک و استراتژی های مدیریت منابع انسانی بر افراد، کسب و کارها و جوامعی که ما در آن ها کار می کنیم را ادغام می سازد.

این کتاب سه بخش دارد. بخش اول شامل هفت فصل است و مبانی و اصول نظری کلیدی مدیریت استراتژیک منابع انسانی و روابط کاری را ارائه می‌دهد. این بخش به مرور پژوهشی متمرکز رویکردهای نظری کلیدی مدیریت منابع انسانی و روابط کاری می‌پردازد. بخش دوم شامل هفت فصل است و بر این موضوع تمرکز دارد که چگونه از مدیران و رهبران می‌توانند چشم‌انداز استراتژیک، در طراحی و اجرای روش‌های مدیریت منابع انسانی به‌منظور دستیابی به اهداف موردنظر شرکت تجاری خود، گزینه‌های استراتژیک را اعمال کنند. بخش سوم با استفاده از مطالعات موردی زندگی واقعی با تمرکز بر محتوای دو بخش اول کتاب، بر مسائل پیچیدۀ مدیریت استراتژیک منابع انسانی و روابط کاری تأکید می‌کند. این بخش مجموعه‌ای از مطالعات موردی مبتنی بر پژوهش معاصر از چندین بازار توسعه‌یافته، در حال گذار و در حال ظهور را نشان می‌دهد که در آن محیط زمینه‌ای هر کشور به پیچیدگی تحلیل و حل مسائل موجود می‌افزاید. رویکرد منحصربه‌فرد یادگیری مبتنی بر مورد و یادگیری مبتنی بر مسئله این کتاب برای پرداختن به یادگیری منابع انسانی ایده‌آل است.